Multisig: iesācēju ceļvedis | Latvian.globalsciencecollaboration.org

Multisig: iesācēju ceļvedis

Multisig: iesācēju ceļvedis

Multisig: ka tehnoloģija, ka visi runā par par Bitcoin forumos. Izklausās forši, padara maki drošāku, ļauj vairāk uzņēmumu lietošanas gadījumos, padara neuzticams darījuma / šķīrējtiesu iespējams, un parasti atrisina daudz problēmu. Bet patiesībā, kas tas ir un kā to izmantot?

Pieņemsim rakt un iegūt netīrs: kā Bitcoin maki strādāt Lai panāktu šo rakstu un bez kļūst pārāk sarežģīta, jūs varat teikt, ka Bitcoins patiesībā netiek pārvietotas starp adresēm, bet tie vienmēr tikai sēdēt? neredzams vault. Arī nevis nosūtot tos, jūs faktiski vienkārši mainīt slēdzenes.

Piemēram, kad Alise padara vienkāršu, normālu Bitcoin darījumu Bobam, viņa patiesībā vienkārši noņemot viņas slēdzeni no velve ar savu atslēgu, un liekot Boba atslēga uz to (kas Bob vēlāk var noņemt ar savu atslēgu un tā tālāk).

Ja jūs izlasīt manu rakstu par PGP (īpaši daļa par asimetrisko kriptogrāfiju), tas var padarīt jēga: atslēga ir publiskā atslēga, un galvenais ir privātā atslēga. Ikvienam ir kopija Boba slēdzeni, tāpēc tās var šifrēt visu, viņi vēlas, lai viņu. Vai šajā gadījumā bloķētu Bitcoins par viņu, un tikai Bobs var atslēgt tos ar savu privāto atslēgu.

Līdz šim, tas ir diezgan vienkārši. Tas sāk iegūt patiešām atdzist, kad jūs domājat par sarežģītākiem slēdzenes. Skat, Bitcoin ir skriptu languagebuilt, jo ļauj veidot visu veidu slēdzenes. Jūs varat veikt slēdzenes, kas nav bloķēta, tāpēc ikviens var atvērt velvēt bez atslēgas. Vai slēdzene, ka tikai slēdzenes pēc noteikta naudas summa tiek likts (lai jūs varētu kolektīvos Bitcoins). Vai slēdzene, ko nevar atbloķēt, pirms noteiktu summu blokiem ir atrasti (teiksim, piemēram, ja jūsu bērns sasniedz vecumu 20).

Ievadiet multisig (īss multi-paraksta), ir atslēga, kas atver tikai ar pietiekami taustiņiem, no kopuma iepriekš atslēgas. Pieņemsim, ka Alise, Bobs un Čārlijs visi vēlamies, lai atvērtu uzņēmējdarbību kopā un ieguldīt daļu no savas naudas. Bet neviens no viņiem patiesībā vēlas tikai viena persona, ir privātās atslēgas uz šo naudu. Tāpēc viņi katrs saņem vienu taustiņu un izmantot multisig maku, kas prasa divas no trim no šīm atslēgām. Tādā veidā neviens no tiem var palaist prom ar tikai naudu, bet arī nav nepieciešams visu trīs no tiem maksāt izdevumus. Piemēram, ja Alise vēlas darboties ar naudu, viņa nevar, jo viņai ir tikai viens taustiņu. Bet, ja Bobs trūkst un Alise un Charlie gribu maksāt izdevumus, viņi var to darīt ar savām divām atslēgām (no trim).

Multisig nav jābūt divi no trim - tas var būt gandrīz jebkura kombinācija. Padomāsim par dažām kombinācijām un daži piemēri par to, kā tos izmantot.

    • 1 no 2: Pāris vēlas, lai ir kopīga kontu un viņi uzticas katrs other.They abiem ir pašu naudu, vienlaikus izmantojot savu atsevišķu maku.
    • 2 no 2: Divu faktoru autentifikācijas jums money.You saglabāt vienu taustiņu uz datora un citu tālruņa taustiņu. Ikreiz, kad jūs vēlaties tērēt naudu, jums ir jāizmanto abi.
    • 2 no 3: neuzticams šķīrējtiesas / darījuma. Kāds vēlas iegādāties produktu no svešinieka internetā, bet nevar uzticēties viņam. Pircējs un pārdevējs vienojas par šķīrējtiesnesi, kas palīdzēs viņiem strīda gadījumā. Viņi katrs saņem vienu atslēgu no trim, un pircējs nosūta naudu divu trīs adreses starp trim no tiem. Ja produkts tiek piegādāts, un nav problēmas, pircējs un pārdevējs var izmantot savas divas atslēgas, lai atbrīvotu naudu pārdevējam. Ja ir strīds, šķīrējtiesnesis palīdz pircējam, lai saņemtu atmaksu vai palīdzēt ar pārdevēju, lai atbrīvotu līdzekļus. Piemēram, Bitrated.
    • 2 no 3: Drošāks papīra wallets.Instead, kam viena atslēga ar piekļuvi visu savu naudu, kāpēc ne padarīt to divi? Trešais Galvenais ir rezerves, ja jūs zaudējat vienu no pārējiem diviem. Piemēram, saglabāt vienu tālruņa taustiņu, citu atslēgu, kur jūs varētu saglabāt savu papīra maku un trešo atslēgu ar uzticamu ģimenes locekli.
    • 4 no 7: Uzņēmuma padome directors.Suppose kapitālsabiedrība ir valde, kas vēlas savu kontroli korporācijas rezervēm, nevis paļaujoties savu izpildvaras vadību rīkoties ar visu savu naudu. Direktoru padome var nolemt, ka balsu vairākums (četras no septiņām), jābūt pietiekami deleģēt līdzekļus, lai izpildvaras vadību.

Visi šie piemēri būtu tradicionāli prasa finanšu iestādi vai trešo personu starpniecību, bet ar Bitcoin, tas ir viss ieprogrammēts tieši maksājumu un nodrošinātas ar Bitcoin tīkls. Tas ir iemesls, kāpēc es personīgi atrast multisig tehnoloģiju būt vieni no iespaidīgākajiem darba jēdzienu, kas pastāv Bitcoin šodien.

Darba sākšana ar multisig: pilna soli pa solim attēlu ceļvedis

Saistītās ziņas


Post Altcoin

Monētu Brief jaunākie uzlabojumi un drīz būs jāīsteno iezīmes

Post Altcoin

Kā iegūt pielāgotu Bitcoin adresi

Post Altcoin

Bitcoin kā ilgtermiņa ieguldījums

Post Altcoin

Reddcoin atklāj sociālo naudu, POSV atjauninājumus un sociālo platformu

Post Altcoin

GAW Miners izpilddirektors KNC Titan: Script Mining ir mana māja

Post Altcoin

Dogecon SF: puse, kas bija pārsteidzoši nopietna

Post Altcoin

Pilns ceļvedis, kā izvēlēties savu Litecoin maku

Post Altcoin

Reddcoin sociālā pārraide

Post Altcoin

Digital Currency Weekly Rundown - pirmais izdevums

Post Altcoin

Četri fakti par Bitcoin kabatām, kas jums jāzina

Post Altcoin

Vai suņu kucēns ir miris? Vai arī Doge atkal pieaugs?

Post Altcoin

Pārdodit Litekoīnus ar Paypal par skaidrās naudas USD vai EUR