Segwit2x, UASF un iespējamā dakša - lūk, kas jums jāzina | Latvian.globalsciencecollaboration.org

Segwit2x, UASF un iespējamā dakša - lūk, kas jums jāzina

Segwit2x, UASF un iespējamā dakša - lūk, kas jums jāzina

31. Jūlijs atjauninājums

# 8211; Mēs veicām pilnu sarakstu, kas atbalsta dakšu un kurš nav.

Šis sūtījums papildina iepriekšējo post, mēs esam rakstiski par pretrunām ietvaros Bitcoin kopienā 2017.gada martā Ja vēlaties dziļāku izpratni par to, kas notiek, lūdzu, izlasiet sākotnējo ziņu. Ja jūs vienkārši vēlaties būtība no tā, turpiniet lasīt...

Pēdējā laikā cilvēki ir jautā par SegWit, 1. Augustā un iespēju šķelšanos Bitcoin tīklā. Šajā rakstā mēs izskaidrot, ko tas viss ir par un kā jūs varat sagatavoties to, kas nāk. Šī tēma ir ļoti sarežģīta, nav tehnikas lietotājiem, tāpēc, lai padarītu to vieglāk ikvienam, kas nevēlas, lai rakt pārāk dziļi detaļas šeit ir TL; DR versiju:

  1. Šobrīd ir aprēķināts, visticamāk nebūs sadalīts uz 1. Augustā. Ja būs sadalīt vispār tas būs iespējams, notiks pēc dažiem mēnešiem.
  2. Tas vienmēr ir ieteicams, lai saglabātu jūsu monētas par sevi hosted maka maku, kas dod jums pilnīgu kontroli pār jūsu privāto atslēgu. Pārliecinieties, ka jūs saglabātu backup jūsu maku. Ar lielāko daļu mūsdienu kabatas rezerves ir formā 12-vārdu paroli.
  3. Šajā nedēļā pirms 1. Augusta mēs zinām vairāk par to, vai mēs esam pozīcijā uz šķelšanos vai nē. Ja mēs esam, tas ir ieteicams, lai izvairītos no sūtīšanu un saņemšanu monētas dienās pēc sadalīšanas līdz lietas noskaidrot.
  4. Tas ir dinamisks jautājums. Pat ja šķiet, tāpat kā kompromiss tika panākts, ka vienmēr var būt izmaiņas. Reģistrēšanās ar r / Bitcoin un r / BTCfor jaunākajiem notikumiem.

Vispārējais fons stāsta

Emisijas avots ir Bitcoin mērogojamība - tas ir spēja apstrādāt pieaugošo darījumu skaits. Pašreizējais protokols ierobežo lielumu katra bloka uz 1 MB (reizi 10 minūtēs vidēji). Tas, savukārt, ierobežo izaugsmes potenciālu Bitcoin lietojumā.

Ir nepieciešams uzlabot protokolu, bet ir domstarpības par labāko veidu, kā to darīt. Šis domstarpības ir bijis karsts temats vairāk nekā divus gadus, un ir pārsniegusi tikai tehniska diskusija, uz divām nometnēm šķelšanās par politiku, pārvaldību, filozofija, identitāti, sānu picking, propagandas un vairāk.

Viena no sekām nespēju izšķiroši panākt risinājumu, ir tā, ka tas, ka neviens no ierosinātajiem risinājumiem ir ieviesti, un tāpēc, ka tīkla kapacitāte joprojām ir ierobežota. Tā rezultātā, ir periodi, kad darījumu maksas ievērojami pieaugs sakarā ar nespēju uzstādīt visus darījumus gaidāmajā blokā. Citiem vārdiem sakot, cilvēki maksā vairāk darījumu maksām, lai "samazinātu rindā", un saņemt to darījums apstiprināts ātrāk. 

Tika veikti daudzi priekšlikumi, bet divi vadošie risinājumi ir celta uz priekšu. 2 MB Hard Fork un SegWit Soft Fork.

Par tiem dakšas...

Ir divi galvenie veidi, kā jūs varat jaunināt Bitcoin protokolu, cieto dakšu (HF) vai mīkstu dakšu (SF).

Cietie dakšas elastīgākas noteikumus protokolu. Bloki, kas bija spēkā neesošu vecajā protokolā kļūtu spēkā jauno.
Soft dakšas stingrākus noteikumus protokola - blokus, kas bija spēkā no vecās protokols zaudē spēku, ko jaunu.

Grūti dakša uzliek visiem mezgliem tīklā uzlabot, lai tiktu īstenoti. Mezgls, kas nav jaunināt uz jaunāku versiju, darbosies blokos, kas ir spēkā neesošs viņa versija, noraidīs tos un pārējo ķēdes, atsakoties atzīt to, kas notiek tīklā.

Soft dakša neprasa visu mezglu, lai uzlabotu. Galvenais ķēde, kas ir spēkā ar stingriem jaunajiem noteikumiem, kas ir spēkā ar vecākiem noteikumiem, kuru izpildi mezglu, kas nav jaunināt arī. Tāpēc pieņems visus darījumus tajā.

Tas nozīmē, ka mezgli, kurus ņemot daļu ieguves ir nepieciešams uzlabot. Tas ir nepieciešams, lai viņi būs nav mans blokus, kas ir spēkā neesošu ar jaunajiem stingrākiem noteikumiem, kas tiks noraidīti citi kalnračiem. Mezglus, kas vēlas skaidri izmantot jaunas funkcijas iespējota ar mīkstu dakšiņu arī uzlabot.

Sakarā ar nespēju, lai pārliecinātos visiem mezgliem tīklā ir modernizētas, un darīts, lai lietotājam, kas nav jaunināt uz cietā dakša bojājumiem, cietie dakšas tiek uzskatīts, daudzi ir riskantāka risinājumu. Cietie dakšas jāizmanto galvenokārt kā galējo līdzekli un ir nepieciešams rūpīgi plānots. Soft dakšas, no otras puses, tiek uzskatīts par drošāku, veiksmīgi pārbaudīts risinājums.

Turētāji šajā pozīcijā, tostarp kopienu atsauces klienta (Bitcoin Core) propagandē risinājumu sauc SegWit (izolēto Witness). Par witnessrefers uz parakstīšanas darījuma, un segregatedrefers uz iespēju nošķirt to no bloka, un saglabāt to atsevišķā datu bāzē.

Šis mehānisms ir vairākas priekšrocības:

  • Tas atrisina problēmu sauc darījums piekāpība, kas ļauj to pašu darījumu, kas parādās ar dažādiem darījumu ID un sajaukt sistēmu.
  • Šis labojums ļaus izmantot Bitcoin vairāk uzlabotas darījumu veidiem, piemēram, maksājumu kanālu tīklu sauc par zibens tīkls, kura mērķis ir ievērojami palielināt Bitcoin ir mērogojamību, ļaujot tūlītēju, lēti un drošu darījumu.
  • Tas arī dod tūlītēju efektīvu bloku izmēru pieaugums, un to dara to caur mīkstu dakšiņu. Tas ir iemesls, kāpēc attīstība kopiena diezgan sākt ar SegWit kā risinājumu pašreizējai tīkla pārslodzes, un tad lems, vai un kā īstenot turpmākus risinājumus.

Lietotāja Aktivizēts Soft Fork (UASF)

Bitcoin attīstības komanda, kas atbalsta SegWit, ir izlaidusi jaunu programmatūras versiju, kas nostiprina jaunās SegWit noteikumus pēc 95% no kalnračiem parādīt to, kā labi. Kad miner raktuves bloks viņš var signalizēt savu atbalstu SegWit, un tad, kad pietiekami ogļrači darīt mīksto dakša nav stājies spēkā.

Diemžēl Nepietiek ogļračiem zīmi, SegWit atbalstu, lai protokols nemainās.
Daži SegWit s vēlas atbalstītāji nolēma rīkoties neskatoties kalnračiem signalizācijas un izstrādāta procedūra, ko sauc UASF, vai aktivizēts lietotājam Soft Fork.

Visplašāk pazīstams versija UASF sauc BIP148. Tas ir protokols izmaiņas sakot, ka, sākot no 1. Augusta, bloki, kas nav signāls SegWit ir nederīgi.

Šīs izmaiņas netika apvienoti Bitcoin galveno atskaites klienta kodu, bet tikai uz alternatīvu versiju tā lietotājiem, kas tieši atbalsta ar UASF. Ideja ir, lai piespiestu kalnračiem, lai signalizētu par SegWit atbalstu. Tas ir saistīts ar faktu, ka ogļrači gribētu viņu bloki jāpieņem ar mezglu, kas īstenotāji UASF. Kad ogļrači sāktu signalizācijas atbalstu SegWit, visi mezgli sāks īstenojot, pat tad, ja tie nav tieši atbalstīt UASF.

Izirst Bitcoin tīklā

Problēma rodas, kad daži no kalnraču iet jaunie UASF noteikumiem, un citi ne.
Par mezgliem, kas nav īstenotāji UASF, tad UASF bloki izskatās derīgs, bet nav būtiski, jo tie ir jāizrok virs īsāku ķēdes galā (pieņemot UASF ogļrači ir minoritāte).

Tas izraisa dažādas kalnračiem un dažādus mezglus, kas ir atšķirīgs viedoklis, kuru bloki ir derīgs, ko blockchain tiešām izskatās un kuru darījumi ir iekļauti tajā.

Dažādas mezgli sniegs dažādas atbildes par līdzekļiem konkrētā adresē. Par adreses, kas satur līdzekļus pirms UASF dienas, nav problēmu. Abas dalījuma atzīt derīgumu bloku, to darījumus un bitcoins adresi. Tomēr darījums, kas tika veikts dienā pēc UASF bija vietā var uzskatīt par likumīgu viena mezglā, nevis otru.

Šī parādība izraisa Bitcoin faktiski sadalīta divās monētām - UASF Bitcoin un Non-UASF Bitcoin vai būt vispārējs, mēs varam viņiem piezvanīt Bitcoin A un Bitcoin B.

Katra monēta ir savi mezglus, savs blockchain un savs bilanci katrai adresei. Katrs lietotājs, kas bija monētas pirms sadalīšanas, varētu izmantot šos monētas atsevišķi par Bitcoin tīklā vai uz Bitcoin B tīklā. Tas izraisīs katru no monētām ir savs valūtas kurss, kā arī.

Tātad, ja kāds bija X bitcoins pirms sadalīšanas, viņš tagad ir X bitcoins A un X Bitcoins B, ko viņš varētu darīt visu, ko viņš pleases ar.

Iespējamām sekām, Splita

Vienīgais precedents šāda veida split notika ar kriptonauda sauc Ethereum, kas sadalīta "Ethereum" un "Ethereum Classic". Pieņemsim analizēt nozīmi šāda sadalījuma.

Pirmkārt, ļauj redzēt, kas notiek ar investoriem, kas ir, kam Bitcoin un kā tas galā ar Bitcoin ir bez inflācijas definīciju. Tas varētu izskatīties kā tad, ja ir kontrasts, jo ir jābūt tikai 21 miljoni bitcoins, un tagad būs 42 miljoni.  

Tomēr būtībā mērķis fiksētā limita ir tas, ka tad, kad jūs tur noteiktu procentuālo daļu no kopējās valūtas bāzi, jūs turpināt ar šo procentuālo, un neviens nevar izdot vairāk nekā kopējais valūtu bāzes un atšķaida savu saimniecību. Tātad tomēr jūs definētu Bitcoin, vai nu viena no pusēm sadalīšanas vai abi, jūs joprojām turot to pašu procentuālo daļu no kopējās valūtas, jo jums ir X no abiem.

Protams, kopējais dolāra vērtība gan monētas var samazināties vai pieaugt pēc sadalīšanas, bet tas nav atšķirīgs, nekā to Bitcoin cena var mainīties sakarā ar pieprasījuma izmaiņām.

Dalīta varētu būt īstermiņa, vidēja termiņa un ilgtermiņa. Ķēde var sadalīt, un pēc tam, pēc kāda laika, viena no pusēm zaudēs atbalstu un kļūst pamesta, bet otra paceļas būt viens un tikai Bitcoin. Saskaņā ar šādu scenāriju tas ir kā split nekad nav pastāvējusi.

Tā varētu būt, ka tas ir nepieciešams ilgs laiks, kamēr tikai viena puse ir pa kreisi, un tas varētu arī būt, ka abas ķēdes ir noturīgi kā neatkarīgu valūtu. Šādā scenārijā, cīņa tiek gaidīts, ka Bitcoin zīmolu. Kādā brīdī viens vai abi monētas būs mainīt savu nosaukumu uz kaut ko citu.

Šādi scenāriji attiecas uz sadalījumu, kas ir darīts vienmērīgu tīrā veidā. Tomēr, pateicoties mūsu pieredzes ar šādām plaisām, tur varētu būt dažas problēmas, no kurām lielākā ir replay Attack. Tā kā abas monētas ir balstīti uz to pašu sākotnējo protokolu, darījums paredzēts viens no tīklos var tikt apstrādāti citā tīklā.

Tas nozīmē, ka lietotājs, kas domāts, lai samaksātu par kaut ko ar Bitcoin A, būs nejauši arī sūtīt savu Bitcoin B. Tas nozīmē, ka viņš varētu zaudēt savu Bitcoin B, atkarībā no tā, kurš viņam nosūtīja to. Mehānismi, lai atrisinātu šo būs jāizstrādā. Bet tas ir jautājums par visu citu post....

The New York līgums

Lai sekmētu risinājumu par protokola jauninājums neizraisot šķelšanos, kompromiss tika izvirzīts starp SegWit nometnē un 2MB Hard Fork Camp. Šis kompromiss ir daudz vārdu - The "New York nolīgums", "Silbert Accord", "SegWit2x" vai "BTC1".

Ideja ir vienkārša - Aktivizēt SegWit vispirms un pēc tam grūti dakša ar 2MB dažu mēnešu laikā. Daudzi uzņēmumi un kalnraču jau ir parakstījuši šo kompromisu.

Mehānisms darbojas šādi:

Katru kalnraču īstenojot līgumu, tas būs signāls, ka viņš piekrīt, kuri ir blokos viņš raktuvju. Ja vairāk nekā 80% no kalnraču atbalsta vienošanos, būs jauns noteikums, nosakot, ka bloks nav signalizācijas un SegWit pieņemšanai ir nederīgi. Ja tas notiek, visi kalnraču sāks signalizācijas par SegWit lai nebūtu viņu bloki ignorēt.

Nozīme - gala stāvokli uz mezglu, kas atbalstītu NY līgums ir identisks mezglu atbalstīt UASF tikai nosacījums activiation ir atšķirīgs. Ja pietiekami liels vairākums kalnrači atbalstīt NY līgumu, UASF kļūst nesvarīgi - ikvienam būs tikai manas bloki signalizācijas SegWit un tur būs nekas tos uzskata par spēkā neesošu.

Signalizēšana NY vienošanos sākas apmēram nedēļu pirms 1. Augusta, līdz tam mēs zinām daudz labāk, ja lietas nosaukumu.

Tomēr, pat ja mēs pasargāta no šī sadalījuma gada 1. Augustā, biedrība atbalsta NY nolīgumu ir arī vienojušās izdarīt grūti dakšiņu novembra sākumā. Tas var atsākt iespēju split. Ja NY vienošanos neizdodas, tur varētu būt vairāki dažādu plaisām iespējamo par 1. Augustā, un pēc nedēļas.

Tātad, ko Jums vajadzētu darīt tagad?

Stay calm.Right tagad visticamākais scenārijs ir, ka nebūs sadalīts. Un pat tad, ja tur būs, jūs varat sagatavot to ar dažiem vienkāršiem soļiem.

Ja split šķiet, iespējams, nesaņem vai nosūtīt jebkādus maksājumus no laika sadalīšanas līdz lietas noskaidrot. Nenoteiktība periods varētu būt starp stundām un dienām, kurās uzvedība pat visvairāk ieteiktajām maki ir neparedzama. Kad drošas metodes, lai darījumus bez riska Replay Uzbrukumi tiek ieviestas, jūs varat atgriezties darījumus, bet pēc nepieciešamo norādījumus. Ja maku jūs izmantojat atšķiras no rekomendētās lietošanai, jūs varat, eksportēt savu rezerves atslēgu un pēc tam importēt to par ieteicamo maku.

Tikai ieguldīt ko jūs understandand tici. Arī iegulda summu, jūs varat atļauties zaudēt. Vētrainais ir priekšā, ar Bitcoin valūtas kursa prognozēts, ka vēl svārstīgas nekā parasti.

Atcerieties, ka šī ir ļoti dinamiska jautājums. Pat ja šķiet, tāpat kā kompromiss tika panākts, ka vienmēr var būt izmaiņas. Reģistrēšanās ar r / Bitcoin un r / BTCfor jaunākajiem notikumiem.

Coindesk tikko izveidojāt šo plūsmas diagrammu, kurā apkopoti dati (pašreizējais) iespējamos variantus. Varbūt tas palīdzēs padarīt lietas skaidrākas.

Šis sūtījums bija tulkota angliski Alon Goll pamatojoties uz Izraēlas Bitcoin asociācijas vadlīnijām.

Saistītās ziņas


Post Altcoin

Multisig: iesācēju ceļvedis

Post Altcoin

Mastercoin un Omniwallet Beta

Post Altcoin

Zaļo kreiso valūtas kaujas

Post Altcoin

Cryptocurrency anonimitāte II daļa - Cryptonote & Darkcoin

Post Altcoin

16 awesome un noderīgi Bitcoin kalkulatori

Post Altcoin

Kas ir Ripple? Paskaties iekšējā Crypto 2.0

Post Altcoin

BTC-e: Bitcoin apmaiņa ar jauktiem FOREX un altcoiniem

Post Altcoin

SpaceBIT, lai piedāvātu jaunu veidu, kā finansēt kosmosa izpēti

Post Altcoin

Kā nopirkt NEM (XEM) - iesācēju rokasgrāmata

Post Altcoin

Vai suņu kucēns ir miris? Vai arī Doge atkal pieaugs?

Post Altcoin

Iepazīstinām ar Ekvadoras oficiālo, valdības sankcionēto kriptvulāci

Post Altcoin

Sešas idejas Bitcoin un Altcoins nepieciešams iekļaut II daļā