Kas ir Blockchain tehnoloģija? | Latvian.globalsciencecollaboration.org

Kas ir Blockchain tehnoloģija?

Kas ir Blockchain tehnoloģija?

Blockchain! Tas varētu izklausīties viduslaiku celtniecības mašīnu, bet tas tiešām ir jauna veida izplatīto digitālo virsgrāmatu, priekšgalā mūsdienu datorzinātnes.

Jūs droši vien esat dzirdējuši mediji apraksta blockchain kā jums var būt arī dzirdējis, ka lielas bankas ir ieinteresēti izmantot blockchain "tehnoloģiju darbina Bitcoin." - bet ne Bitcoin pati. Tātad, ja blockchains netiek Bitcoin, ko tieši viņi ir?

Sāksim sākumā, ar inventionof uz blockchain. "Satoshi Nakomoto" ir pseidonīms šīs tehnoloģijas noslēpumaino radītāju, kuras patiesā identitāte paliek nezināms līdz šai dienai. Satoshi atbrīvots blockchain tehnoloģiju sabiedrībai 2009. Gadā, jo brīvo Bitcoin programmatūras un tehnisko "Baltajā grāmatā", kas raksturo sistēmu.

Satoshi revolucionārā sistēma ļauj atvērtā datoru tīklu, lai radītu un dalīties vērtīgus datus bez centrālajai iestādei, lai saglabātu datus, sinhronizēti un precīzi. Tas ir iemesls, kāpēc blockchain dažkārt sauc par izplatīts vai "decentralizētu virsgrāmatā." Tas darbojas stingri peer to peer veids, kas ir līdzīgs mūsdienu failu apmaiņas sistēmas, piemēram, BitTorrent.

Tātad, ja Bitcoin tirdzniecība ar publisko reģistru grāmatā, tad blockchainis mehānismam saglabā visus vienā lapā un novērš grāmatvedības kļūdas, nejauša vai apzināta.

Šis decentralizēts tīkls architectureis viens no vairākiem tehnoloģijas, kas Satoshi sakausētas kopā, lai izveidotu blockchain tehnoloģiju. Publiskā taustiņu cryptographyis otro elementu. Šī metode tiek izmantota, lai šifrētu un atšifrētu informāciju, bez nepieciešamības dalībnieku vispirms koplietošanu un pēc tam saglabājot slepenību kodu.

Trešais un pēdējais elements ir pierādījums-of-darba jaukšanu kas kalpo kā pierādījums, ka skaitļošanas darbs ir veikts. Satoshi nebija izgudrot kādu no šīm tehnoloģijām, bet, apvienojot tos, viņš radīja unikālu sintēzi sauc par blockchain. Par laimi, padziļinātu zināšanas par šiem veicina tehnoloģijas, nav nepieciešams, lai izprastu savu pārskatu par blockchain. Vienkārši paturiet prātā, ka viņi ir svarīgas pārnesumus digitālās mehānismos blockchain.

Pirmais pielietojums Satoshi s blockchain tehnoloģija, protams, bija naudas; viņa izveide drošu tiešsaistes virsgrāmatā, kas izseko īpašumtiesības uz "digitālo zelta" pazīstams kā Bitcoin. Nākotnē, iespējams, ka blockchains būs kā sabiedrība dziesmas īpašumtiesības uz visu veidu, piemēram, akciju, obligāciju, nekustamā īpašuma darbiem un pat juridisku līgumu. Šī tehnoloģija ir milzīgs graujošo potenciāls pāri daudzām nozarēm.

Bet pieņemsim koncentrēties uz tikai Bitcoin tagad... Kā Bitcoin ir blockchain rezultāts krāpšanas necaurlaidīgs valsts reģistra, kas uzticīgi reģistrē visus darījumus, bez kontrolējošās iestādes, lai saglabātu ikviens godīgi? Un atkal, tikai to, ko isthe blockchain?

Kā norāda nosaukums, tad blockchain ir lineāra secība saistītas blokiem. Labi, tā, kādi ir bloki? Lai atbildētu uz šo jautājumu, mums ir nepieciešams, lai īsumā izskaidrot, kā tās Bitcoin tīkla funkcijas. Jums var būt dzirdējuši par Bitcoin kalnračiem. Ja tā nav, ka mūsu iepriekšējā video, "Kas ir Bitcoin Mining?" Izskaidro, kā ieguves darbu laikā Bitcoin.

Būtībā, kalnračiem reģistrēt visus Bitcoin darījumus datos komplektos pazīstams kā "bloki." Šie bloki ir saistīti kopā lineārā secībā, izmantojot speciālu kodu. Katrs darījums blokā nonāk veidojot šo kodu; galīgā produkcija tiek ierakstīta šajā blokā. Nākamais blockforms jaunu kodu un ietver iepriekšējā bloka kodu, un šis process atkārtojas. Code-Ķēžu visus blokus kopā nodrošina nemainīgumu iepriekšēju darījumu - Jūs nevarat mainīt informāciju iepriekšējos blokiem bez mainās arī visus turpmākos blokus. Kopā šie saistīti bloki veido arvien pieaugošo sabiedrības reģistrē visu Bitcoin darījumiem, kas pazīstams, protams, kā... Par blockchain.

Tagad, ka jēdziens padara nedaudz vairāk sajūtu, pieņemsim izskaidrot blockchain padziļināt, izmantojot piemēru. Pieņemsim, ka jums nosūtīt dažas bitcoins savam draugam. Jūsu darījums tiks izlaisti visā Bitcoin tīklā - visi redzēs, ka risināt, savu adresi, mēģina sūtīt tomēr daudz monētu, lai risinātu B, sava drauga adresi.

Cilvēki darbojas tā saucamās "pilns mezglu", - citiem vārdiem sakot, Bitcoin programmatūras klienti, kas saglabā pilnīgu blockchain - ātri saņemt informāciju par savu darījumu. Pilna mezgli tam pārbaudiet jūsu darījums sniegto informāciju pret to saglabāto kopiju blockchain. Tātad, pilna mezgli pārbaudīs, vai adrese Aholds pietiekami Bitcoin samaksāt norādīto summu, lai novērstu B. Tās būs arī pārbaudīt citus jaunus darījumus, lai pārbaudītu Aisn't mēģina nosūtīt tos pašus monētas vienlaicīgi ar B andaddress C vai addressesC, D, E un tā tālāk.

Kaut gan tur nav augšējā reizinātāju, lai cik reizes monētas varētu būt viltotas tādā veidā, ka īpaša forma krāpšanas ir pazīstama kā "dubultā tēriņiem." Ir svarīgi atzīmēt, ka dubultās pavada bija majortechnical problēmu novēršanai uzticamu peer-to -peer elektronisko naudu - vismaz līdz brīdim, kad Satoshi s blockchain risinājums!

Double-pavada malā, pieņemsim atgriezties mūsu piemērā. Ja darījums ir apstiprinājusi pilnu mezglu, tas drīz tiks nosūtīta īpaša veida pilnīgu mezgla (un dažreiz, jūsu darījums sasniegs īpašo pilnu mezglu pirmais). Šie īpašie pilnu mezglos ir iespēja ierakstīt blokus darījumu uz blockchain. Un, ja jūs uzminējāt, ka šīs īpašās mezgliem sauc par "ogļrači," tu būsi taisnība!

Pašlaik atlīdzība par pirmo kalnraču atrisināt vienādojumu īpašu pašreizējai darījumu informāciju, un tā veido jaunu bloks ir 25 bitcoins. Tas var izklausīties daudz naudas tikai ierakstīšanai bloki! Bet ieguve ir kā blockchain tiek uzturēts un nodrošināts, tāpēc kalnrači pelnījuši labu atalgojumu.

Bitcoin ir blockchain, kurā kalnračiem konkurēt uzrakstīt nākamo bloku apbalvojumam, ir pazīstama kā "pierādījums darba" sajaukšanai. Workin jautājums attiecas uz jaukšanu vai atrisināt matemātisku vienādojumu, kas samazina informāciju par jebkura garuma, lai fiksētu garumu.

Eleganti, Bitcoin pielāgo šajā vienādojumā ir grūtības, periodiski un automātiski, lai apmierinātu apjomu skaitļošanas jaudu, kas veltīta tās risinājumu. Šādas grūtības korekcijas nodrošināt jaunu bloks ir rakstīts ik pēc desmit minūtēm, vidēji. Pēc Bitcoin s sākumā, grūtības bija zema, un blokus var droši atrisināt, izmantojot vienu portatīvo datoru. Kā vērtība Bitcoin pieauga, tā bija grūti, jo ieguves kļuva arvien konkurētspējīgāku. Šodien ieguve tiek veikts ar speciālu aparatūru, izmitināti un atdzesēts milzīgos datu centriem, piemēram, šo vienu:

Izveidojot konkurētspējīgu Bitcoin kalnrūpniecības darbību maksā miljoniem dolāru, nemaz nerunājot par ikmēneša elektrības rēķinu! Šāda izdevumi ir faktiski vēlamā; Pierādīšanas pienākums Darba blockchains drošība ir uzlabota, izmantojot kapitāla ieguldījumus ar daudzveidīgu sortimentu kalnračiem.

Lai izskaidrotu, kāpēc Bitcoin s ir nedaudz atkarīgs no ekonomiskajiem faktoriem, pieņemsim izkravāt kā šie stimuli strādāt. Iedomājieties uzbrucēju; sauksim viņu "Mike", kas vēlas izmantot kontroli Bitcoin tīkla krāpties vai sabotāžu. Tā kā tīkls ir atvērts un permissionless, ikviens var pievienoties un sākt ieguves, pat Mike. Bet droši varētu izslēgt derīgu darījumus vai iekļaut krāpnieciskus tiem, kas savu "bad bloki," Mike jākontrolē majorityof skaitļošanas jaudu, kas vērsta uz Bitcoin, un kontrolēt to ilgākā laika posmā. Tas ir pazīstams kā "51% uzbrukumu."

Ja veiksmīgs, Mike var divreiz tērēt monētas ir to kontrolē, vai atteikties apstrādāt citu cilvēku darījumu. Tomēr Pētera nevar tērēt monētas nav viņa kontrolē, kas nozīmē, viņš nevar nozagt jūsu monētas (šis veikls drošības līdzeklis, kas novērš citus mezglus tērē savas monētas, ir ieslēgts, izmantojot publisko atslēgu kriptogrāfiju).

Tomēr, Pētera uzbrukums, visticamāk izrādīties ļoti kaitēt vērtību ikviena monētas. Par jūsu monētas vērtību tiktu nozagta, ja visi pamesta Bitcoin dēļ Mike rīcību. Tātad, kā apliecinājums darba blockchains stimulēt pret šādu destruktīvus iznākumu?

Ir četri Savstarpēji saistīti aizsardzības pret 51% uzbrukumu:

Pirmkārt, tas prasītu Mike iegādāties pietiekamu ieguves aparatūru pārsniegt jaudu visiem citiem kalnračiem - pie aizvien pieaugošās izmaksas, pamatojoties uz pašreizējām aplēsēm ir zemas simtiem miljonu dolāru.

Otrkārt, kā visa darījumu informācija par blockchain ir publiska, Maika rīcība drīz būs pamanījuši. Bitcoin cena varētu crash rezultātā, padarot uzbrucēja aparatūras investīcijas nerentabla īsā laikā.

Treškārt, matemātisko vienādojumu, kas ieguves aparatūra ir īpaši izstrādāts, lai risinātu to var mainīt, atbildot, pastāvīgi bloķējot uzbrucēju. Tas padara Pētera aparatūras investīcijas praktiski bezvērtīgas, lai gan tas pats attiecas arī uz godīgiem kalnračiem, kā arī.

Ceturtkārt, ja godīgi ogļrači atgūt kontroli pār tīklu, blockchain varētu tikt atgriezti pie iepriekšējā stāvoklī pirms 51% uzbrukums noticis. Tāpēc Uzbrucēja darījumi tiktu atcelts, lai gan tā būtu visi godīgi darījumus, kas notikuši laikā uzbrucēja iegūst blokiem. Mazāk destructively, bloki var tikt mainīta, lai izslēgtu tikai uzbrucēja darījumus.

Pierādīšanas pienākums Darba blockchains drošības izriet no šo sarežģīto mijiedarbību starp programmatūru, aparatūru un ekonomiskiem stimuliem. Apliecinājums darba blockchain bez lielas kalnraču investīcijām, kā konstatēts vairākās altcoins, ir daudz lielāks risks, ka 51% uzbrukumu. Šī augstāks drošības līmenis ir viens no iemesliem, kāpēc Bitcoin ir tik daudz vērtīgāks nekā alternatīviem monētas.

Runājot par altcoins, jūs varētu būt dzirdējis, ka daži no tiem, piemēram, Peercoin, izmantojiet "Pierādījums dēļ" blockchains. Tā vietā, lai expending skaitļošanas resursus, lai atrisinātu un rakstīt blokus, apliecinājums apdraudēta sistēmas dod monētu turētājiem iespēju rakstīt nākamo bloku. Viņu izredzes darīt ir proporcionāls lielums savās saimniecībās, citiem vārdiem sakot, to finansiālo stakein monētu. Jo vairāk monētas ieinteresētās personas kontrolē, jo lielāks viņu izredzes saņemt monētas atlīdzību, lai atrastu nākamo bloku. Pierādījums staba sistēmu, termins "kalšanas" vietā izmanto kalnrūpniecībā.

Pastāv noteiktas plusi un mīnusi abiem blockchain veidu, ar turpmākiem grozījumiem un hibrīdi zem pastāvīga attīstība. Tas ir pat iespējams monētas pārslēgties no vienas sistēmas uz otru, kā ar Ethereum un Bitshares. Kaut arī apliecinājums apdraudēta sistēmas prasa daudz mazāk enerģijas un aparatūras izdevumus, tas nāk pie izmaksām lielāku centralizāciju. Piemēram, lai ierobežotu uzņēmību Peercoin s blockchain pret traucējumiem, viens attīstītājs regulāri izdod tā sauktos "kontrolpunktus." Bloki var mainīt tikai pēc šiem kontrolpunktiem.

Pierādījums darba sistēmu, vēsturiskās izmaiņas prasa komandu vairāk kalnrūpniecības jaudas nekā kopējais visu iztērēti iepazīšanās atpakaļ uz bloka jautājumu. 51% ir minimālais īpatsvars, ar to procentuāli pieaug līdz 100%, jo viena iet tālāk atpakaļ laikā. Reģistrēšanās norādot kompensē nedaudz par tehnisko spēju galvenajiem coinholders lai izmainītu blockchain, withoutacquiring ir pārmērīgi dārga daļa ieguves jaudu. Reģistrēšanās norādot, tādējādi aizsargā dziļu vēsturi Pierādījums apdraudēta ķēdēm, ar atmaksas, ka viena persona vai personu grupa, ir uzticams ar šo spēju Checkpoint.

51% uzbrukumi malā, vai ir kādi citi zināmi draudi blockchains? Diemžēl jā, un tas ir drauds, kas rodas reizēm kā dabas dēļ, kā ieguves darbu. Tomēr, tas ir drauds, kas var arī apzināti ieviestas ar koda izmaiņas, iespējams, radot pastāvīgu sadalījumu Bitcoin tīklā. Redzi, ar noteiktiem nosacījumiem, tas ir iespējams, ka blockchain novirzīties atsevišķās nozarēs. Šāda atšķirība ir pazīstama kā "dakšu."

Atgriezīsimies pie Pētera 51% uzbrukumu, kas ilustratīviem nolūkiem. Tiklīdz Mike raktuves nederīgs bloķēt - piemēram, vienu, kas sūta identiskas monētas vairākiem kontiem - Par blockchain varētu dakša no šī brīža. Tie kalnračiem, kas seko standarta noteikumus noraida bloku par nelikumīgu. Viņi turpina strādāt savā versijā ķēdes, no kura ir izslēgta krāpnieciska bloku.

Mike būs, protams, ietver savu krāpniecisku bloku un pamatot savus nākotnes blokus par to. Kā Mike kontrolē lielāko kalnrūpniecības jaudas šajā piemērā, Pētera blockchain augs straujāk nekā godīgs vienu. Maiks un godīgi kalnrači būs tikai uzkrāj bloku atlīdzības par to attiecīgajiem ķēdes un to iespējamo drupas lietotāju darījumi reģistrēti vienā ķēdē, netiks atzīts par otru.

Tas drīz vien rada katastrofālā situācijā, kurā lietotāji apturēt savus darījumus, kamēr dakša tiek atrisināta. Šādos apstākļos, tirgus vērtība monētas visticamāk crash, kā rezultātā nenoteiktības un haosu.

Vispārējais noteikums pierādījums darba sistēmu ir tā, ka garākais vairākuma-pieņemta ķēde ir oficiālais. Tas ir nepieciešams, vadlīnija, jo mazie dakšas ir neizbēgama. Es paskaidrot, kā tas darbojas: iedomājieties, ka divi kalnrači atrast jaunu bloku aptuveni tajā pašā laikā.

Katram kalnraču ir ekonomisks stimuls pārraidīt savu jauno bloku ar tīklu, jo šis bloks ir arī savas naudas atlīdzību. Pieņemsim, ka katra kalnraču bloks ir tikai puse no tīkla. Rase tagad notiek starp divām dakšām. Neatkarīgi no tā, dakša saņem savu nākamo bloku īsākā laikā būs pull uz priekšu no otras puses, kamēr tur ir skaidrs uzvarētājs ziņā veiksmīgas pierādījums darba. Interesēs līmēšanas savus nākotnes bloķēt atlīdzības uz vienprātības blockchain, kalnrači joprojām zaudētāju ķēdi ātri pāriet.

Darījumi ekskluzīvas zaudētājai blockchain, kā arī jebkuru bloķēt atlīdzības saviem kalnračiem, netiks atspoguļota uzvarētāja blockchain tāpēc tur ir spēcīgs stimuls, lai ātri noteikt un pāriet uz uzvarētāju ķēdē.

Ir paredzams, ka jebkurš šāds dakšas tiks atrisinātas 6 blokiem, kuros būtu jāņem apmēram stundu, ņemot vērā, ka jauni bloki tiek atklāti vidēji ik pēc desmit minūtēm uz. Šī iemesla dēļ, tas ir ieteicams, ka, saņemot augstvērtīgus maksājumus lietotājiem jāgaida darījuma ir "apstiprināts" 6 reizes - citiem vārdiem sakot, par 5 vairāk blokus, lai slāņveida virs bloka ar savu maksājumu.

Šis noteikums īkšķis nodrošina labu līdzsvaru darījumu drošību un ērtības. Zemas vērtības summām, šis noteikums var būt atvieglināta segt mazāk apstiprinājumus. Neapstiprinātu darījumi, kas vēl jāraksta uz blockchain, būtu jāuzskata par riskants piedāvājums, jo tie var būt pretēja negodīgi dalībniekiem.

Kaut dakšas tiek uzskatīti eksistenciālu draudu, tas var būt nākotnē kļūt nepieciešami, lai ieviestu izmaiņas Bitcoin koda caur izmantojot dakšiņu. Mainot kodu tādā veidā, kas nav atpakaļ savietojama neizbēgami dakšas tīklu starp klientiem, kuri jaunina un klientiem, kuri nav.

Viens no šādiem koda izmaiņas, šobrīd jautājums strīdus ietvaros Bitcoin sabiedrībā, ir pieaugums par BlockSize robežai. Jums var būt redzējis šo jautājumu apsprieda pēdējā. Būtība ir tāda, ka, kam ir lielāka bloķē ļautu Bitcoin blockchain rīkoties vairāk darījumu sekundē, taču pastāv domstarpības par labāko metodi, lai to sasniegtu. Tieši mainīt vāciņu izraisa hardfork- vai tīkla sadalījumu starp veco un jauno klientu - tā kā vēl risinājums piedāvā robeža jāpaaugstina caur izmantojot softfork- kurā nav sadalīt tīklu.

Tas būs noteikti būs interesanti redzēt, kā Bitcoin ir blockchain attīstās nākotnē; jo tā pielāgojas pasaules pieaugošo vajadzību pēc uzticamas monetārās sistēmas bez centrālā emitenta vai citu uzticamām trešajām personām. Es ceru, ka jums tagad ir labāka izpratne par to, kas blockchains ir un kā viņi strādā, kā arī to priekšrocības un iespējamās problēmas.

Kā jūs droši vien ievērojuši, "The blockchain" ir ļoti plašs temats, kas ietver daudz apakštēmas tajā. Ja jums ir vēl kādi jautājumi vienkārši atstāt tos komentāru sadaļā zemāk, un es darīšu manas vislabāk, lai atbildētu.

Saistītās ziņas


Post Altcoin

BTC.com Pārdots Džoša Garza no GAW Miners

Post Altcoin

Zelta noteikumi: galvenais ceļvedis, lai nopirktu un izmantotu bitkīnus

Post Altcoin

Darkcoin pievienots Darknet narkotiku tirgiem

Post Altcoin

Bitcoin pamati

Post Altcoin

Trīs vienkāršas darbības, lai sāktu pieņemt Bitcoin jūsu biznesā

Post Altcoin

Kā ietaupīt līdz pat 20% peļņu no jūsu bitcoīniem

Post Altcoin

Izskaidrots Bitcoin Gold karstais forks (nāk 25.oktobrī)

Post Altcoin

Apmācība: Reddcoin POSV maka jauninājums uz Mac

Post Altcoin

Gems pārvērš kriptos ikvienam

Post Altcoin

Tutorial: Kā lietot Darkcoin maku un Darksend

Post Altcoin

Kickstarter Sluice Box pielāgotajām skripta ieguves platformām

Post Altcoin

Kā saņemt bezmaksas tiešsaistes bitikīnus: 18 vietnes, kas jums var palīdzēt