Kāpēc Bitcoin eksperti nebaidās no 51% uzbrukuma | Latvian.globalsciencecollaboration.org

Kāpēc Bitcoin eksperti nebaidās no 51% uzbrukuma

Kāpēc Bitcoin eksperti nebaidās no 51% uzbrukuma

Liela daļa Bitcoincommunity bija neprāts pēdējā nedēļas nogalē, kā ieguves baseins GHash.io pietuvojās sasniedzot 50% no visiem jaukšanu varas tīklā. Ja kāds subjekts iegūst 51% no Bitcoin tīkla jaudu, tas ļautu viņiem vēlreiz tērēt darījumus, un pat slēgt visu sistēmu - ja tikai stundu vai divas.

Labais tagad tur nav pierādījumu, ka GHash.io faktiski izpildīt šādu ļaunprātīgu uzbrukumu, jo īpaši tādēļ, ka tas sāp savu pamatdarbību. Bet tas nav pārtraucis dažas kopienā no iztēloties hipotētisku situāciju, kad spēcīgs valdība vai korporācija coerces tās GHash.io operatorus stājas ļaujot uzbrukums notikt.

Šāds scenārijs ir touted kā viens no Bitcoin nedaudzajām trūkumiem, lai gan tas ir skaidrs, kā tieši kaitē 51% uzbrukums būtu. Daudzi sabiedrībā baidās, ka tas faktiski iznīcināt digitālo valūtu, bet citi uztraucas, ka tas būs vienkārši graut sabiedrības uzticību Bitcoin un nosūtīt cenu plummeting. Nu scenārijs ir slikti entuziasti, un tas ir iemesls, kāpēc Bitcoin subreddit bija histēriski kā GHash.io svārstījās aptuveni 47% sajaukšanai jaudu.

Bet cik daudz risku, ir 51%, uzbrukums, tiešām? Tas nekad nav noticis agrāk, un tas ir pretrunā stimuliem paši kalnračiem. Ja GHash.io bija mēģinājums šādu uzbrukumu, tas būtu efektīvi nogalinot savu uzņēmumu, kas revolvesaround Bitcoin ieguvi. Ēnu valdības nāk un piespiest īpašnieku ir arī maz ticams, un tas, iespējams, nenotiks bez ievērojamu pretestību.

Tomēr, risks var būt neliels, bet tā ir arī reāla. Ņemot 51% no visiem kalnrūpniecības jaudas nozīmē, kam pārmērīgi kontroli un ietekmi pār blockchain - problēmu, kas Satoshi nevarēja iepriekš paredzēt, bez paredzot pieaugumu ASICS un milzīgiem ieguves baseiniem. Bet tā vietā, ceļa paraut reakcija vitriols pret GHash.io un tās lietotājiem, tad Bitcoin sabiedrībai vajadzētu ņemt mēra pieeju šīs problēmas risināšanai.

Eksperta atzinumu par 51% Bitcoin Mining: Baseins

Tā Bitcoin ir pieci gadi, ir ievērojamas izstrādātāji un entuziasti, kas ir bijuši informēti par 51% jautājumu uz ļoti ilgu laiku. Gavin Andresen - galvenais zinātnieks Bitcoin fonda un bijušais galvenais izstrādātājs pamata Bitcoin kods - rakstīja atpakaļ 2012that ogļraču tīklā būtu "ātri izdomāt noteikumu vai noteikumus noraidīt" par 51% uzbrukumu.

Saskaņā ar Andresen, vienkāršu līniju koda varētu tikt pievienots Bitcoin, kas varētu pārtraukt 51% uzbrukumu tās dziesmas:

Ignorēt garāks ķēdi pamešanu pašreizējo labāko ķēdi, ja summa (prioritātes darījumiem, kuri iekļauti jaunajā ķēdes), ir daudz mazāk nekā summa (prioritātes darījumiem, kas ir daļa no pašreizējās labākās ķēdē, kas būtu bāreņiem)

Tam būs nepieciešama 51% uzbrucējs ne tikai lielākā daļa ieguves jaudas, bet arī lielākā daļa augstas prioritātes darījumiem notiek tīklā. Šādus darījumus var viltot uzbrucējs, bet tikai uz ierobežotu laiku. Andresens ir hipotētisks kods kalpotu noraidīt krāpniecisku blockchain tiek būvētas ar uzbrucēju, un atgriezties Bitcoin tīklu darba kārtībā pāris stundu laikā.

Tomēr, mainot noteikumus par to, kā pareizi blockchain tiek izvēlēts, var būt savi sekas. Andresen paplašina šajā brīdī savā blogā:

Velns ir ziņas, protams, un risks, ieviešot jaunas ķēdes pieņemšanas noteikumu (augsta), ir jāsamēro ar iespējām, ka kāds bagāts un neracionāla centīsies pull off uzbrukumu (zems, pēc manām domām, bet varbūt es neesmu pietiekami paranojas par lielo banku vai Big valdība izmanto Dirty triki izslēgt Bitcoin). Varbūt es kodēt to uz augšu, un saglabāt to kā "nedrīkst izmantot, izņemot avārijas gadījumā" filiālē.

Būtu interesanti uzzināt, vai Andresen joprojām ir šo kodu atrodas apkārt kaut kur, un vai viņš uzskata, ka tas varētu būt noderīgi nākotnē, ja GHash.io pārsniedz 50% hashrate. Jebkurā gadījumā, tas ir skaidrs, ka viņš neuzskata, ka 51% uzbrukums reāls drauds Bitcoin, un to var viegli apkarot ar vienkāršu izmaiņas kodu.

"Big bļāviens"

Vēl viena svarīga Bitcoiner kurš nebaidās no 51% uzbrukuma Andreas Antonopoulos - izplatīts sistēmas eksperts un dibinātājs RootEleven, tehnoloģiju inkubatoru, kas koncentrējas uz cryptocurrencies. Atpakaļ šī gada janvārī Antonopoulos bija pie Bitcoin tikšanās laikā Losandželosā, kad kāds jautāja viņam par risku par 51% uzbrukumu - līdzīgi šīsnedēļas situācijā GHash.io tuvojās 50% tajā laikā.

Antonopoulos pasmaidīja, kad viņš dzirdēja šo jautājumu, piemēram, beisbola spēlētājs, kurš zināja, ka viņš bija apmēram, lai sasniegtu to ārā no parka. Viņš raksturoja 51% uzbrukumu kā interesantu koncepciju padomāt, bet ne kaut kas ir sekas Bitcoin vispārējās reālās pasaules. Tas ir tāpēc, ka ārkārtīgi centieni vajadzīgi, lai izpildītu uzbrukumu nebūtu vērts īslaicīgās priekšrocības tas sniedz. Tīkls varētu ātri reaģēt un īstenot pretpasākumus laikā pāris stundām. Antonopoulos tālāk paskaidro:

Tātad, ja mēs visi nepievērš uzmanību - un ticiet man, mēs esam, jo ​​GHash.io tagad ir kļuvis milzīgs temats šajā sabiedrībā - tur nekas viņi tiešām var darīt ar to. Jūs nevarat palaist prom ar ikviena monētām tikai tāpēc, ka jums ir 51%. Viss, jūs varat darīt, ir ietekmēt nākamo bloku. Tātad jūs varat ietekmēt nākamo bloku un izveidot dubulto tēriņus. Liels bļāviens.

Pamatojoties uz šo analīzi, ideja, ka 51% uzbrukums ir drauds Bitcoin ir ļoti pastāvēšana ir vienkārši nav taisnība. Tas tikai ļauj uzbrucējam nolaupīt blockchain uz ierobežotu laiku pirms pārējā tīklā - reālo, patiesu tīklā - attiecīgi reaģē un neitralizē draudus.

Real risks no lieliem Bitcoin Mining baseinos novērtēšana

Tas padara divas Bitcoin ekspertus, kas neuzskata to par reāli draudi tīklam. Tas ir gan ļoti maz ticams, ka notiks, un viegli novērst, ja tas didhappen. Šis sobering veida analīzi vajadzētu kalpot kā komforta ikvienam, kuru asinsspiediens paaugstinās kopā ar GHash.io s hashrate - drošs, ka teorētiskais 51% uzbrukums, iespējams, nekad nenotiks, un būtu tikai īslaicīga problēma vienalga.

Praktiski runājot, Bitcoin neapšaubāmi iegūt kādu negatīvu nospiediet pār šādu uzbrukumu. Mediji būtu lauks dienu ar jautājumu un priekšlaicīgi sauc to par "nāves Bitcoin", tāpat kā tas bija, kad Mt. Gox bankrotēja. Maiņas kurss, iespējams, nedaudz samazināsies, kā arī, kā investori iegūtu auksti kājām noklausījusies ziņas par uzbrukumu. Taču tie visi būtu īstermiņa jautājumi sabiedriskās uztveres - īpaša veida šķērslis, ka Bitcoin ir pārāk pazīstams ar.

Skaidrs, ka teorētiskais 51% uzbrukums nav eksistenciāls drauds Bitcoin, pat tad, ja tas varētu būt negatīvas īstermiņa sekas šādās dienās. Cerams, ka mēs nekad nebūs, lai uzzinātu, ko tieši šie traucēkļi izskatās.

Skatīties Andreas Antonopoulos 'pilnu atbildi uz jautājumu par 51% zemāk:

Saistītās ziņas


Post Bitcoin

Mt. Gox, Mintpal, Hashfast, Butterfly Labs un Robocoin: Blunders in Bitcoin Business

Post Bitcoin

Elastīgs Bitcoin piegāde netiks stabilizēta Bitcoin cena

Post Bitcoin

Bitcoin galvenajā daļā 1. daļa: Šveices Bitcoin pētniecības dokuments

Post Bitcoin

Kāds ir labākais Bitcoin maksājumu procesors? Kopēt vai BitPay?

Post Bitcoin

Bitcoin 2014.gadā: Gada Ups un Downs

Post Bitcoin

Beginners Guide to Mining Bitcoins

Post Bitcoin

Bitcoin nākotne ir gaiša: cenu krišanās un attīstība

Post Bitcoin

Mainstream bitcoin 2.daļa: akadēmijas un slāņi

Post Bitcoin

Bitcoin Cena: Kad Ziņas ir un nav svarīga

Post Bitcoin

Bitcoin dienas pārskats: Bitcoin maksājumi Newegg.ca, Apriva Partners ar GoCoin un vairāk

Post Bitcoin

Bitcoin Margin Trading opcijas iesācējiem

Post Bitcoin

OP-ED: mums ir nepieciešams vairāk profesionalitātes Bitcoin cenu analīzē