Pētījums: Zīda ceļš bija paradigmas maiņa narkotiku tirdzniecībā | Latvian.globalsciencecollaboration.org

Pētījums: Zīda ceļš bija paradigmas maiņa narkotiku tirdzniecībā

Pētījums: Zīda ceļš bija paradigmas maiņa narkotiku tirdzniecībā

Reiz, Bitcoinwas kauna tā savienojumu ar tiešsaistes melnajā tirgū Silk Road, kas veicināja anonīmi darījumus, lietojot digitālo valūtā. "Tumšo tīkls" tirgus pieauga eksponenciāli līdz 2013. Gada oktobrim, kad tas bija pēkšņi slēguši federālo tiesībaizsardzības. Tomēr jaunu studyhas atbrīvota, kas analizē plaukstošu narkotiku tirdzniecību, kas pastāvēja Silk Road tās pēdējās nedēļās esamību.

Par anonīmo tiešsaistes tirgus parādīšanās ir radījusi "pārveidojošā" un "paradigmu maiņai" inovācijas narkotiku pārdošanu, saskaņā ar ziņojumu. Silk Road un citi tumši neto tirgi pārdefinē to, ko nozīmē būt veiksmīgs narkotiku tirgotājs - draudi, iebiedēšana un vardarbība vairs nav nepieciešami vai praktisks virtuālajā pasaulē.

Pētnieki apgalvo, ka šis ir nozīmīgs jaunievedums kriminālu darbību. Tā kā vidēja un augsta līmeņa narkotiku purveyors bieži vien ķerties pie vardarbīgām turf kari, lai aizsargātu savu teritoriju, tad Silk Road bija pirmais piemērs nevardarbīgā "online klīringa" - tā sniedza dīleriem ar drošu un uzticamu metodēm ieguvi produktu.

Tas ir pretrunā ar kopējo uztver Silk Road kā "eBay narkotikām", kur pārdevēji bija iedomājies galvenokārt pārdod klientiem personiskai lietošanai. Tā vietā, zinātnieki konstatēja, ka daudzi Silk Road klienti bija patiesībā narkotiku tirgotāji paši. Tika konstatēts, ka šie biznesa-to-biznesa darījumus veido vismaz trešdaļu no Zīda ceļa kopējiem ieņēmumiem.

Analīze revolūcijas

Pētījums tika veikts ar Judith Aldridge, profesors likuma Universitātē Manchester, un David Decary-hētu, zinātnieks kriminoloģijā Universitātē Lozannas. Viņi izmantoja pielāgotus tīmekļa pārmeklēšanas programmatūru, lai lejupielādētu visu Silk Road vietni pāri trīs dienas 2013. Gada septembrī, tikai nedēļas pirms federālajām aģentūrām konfiscēti vietu un arestēja tās iespējamo operatoram, Ross Ulbricht.

Pētnieki atklāja, ka izmērs Silk Road - pēc vidējā gada ieņēmumiem - ir pieaudzis no $ 14,4 miljonus 2012. Gada vidū līdz $ 89.700.000 2013. Gada septembrī, satriecošu sešas reizes lielāku popularitāti. Ziņojumā teikts, ka tas nozīmē "ārkārtīgi lielu pieprasījumu", lai šāda veida tirgus, un ka tas ir "maz ticams", ka tumši-net tirgi gatavojas izzust, pat saskaroties ar tiesībaizsardzības apspiestu.

Galvenais iemesls Zīda ceļa s sprādzienā popularitāte bija tā inovācijas, kā narkotiku tirgotāji mijiedarbojas ar otru un ar klientiem. Par anonimitāti kombinācija, šifrētu komunikācijas, darījumu pakalpojumi, un iebūvētu reputācija sistēma nozīmē, ka gan pārdevēji un pircēji varētu darboties vidē, kas ir salīdzinoši drošs un labi regulēta. Tikai ne tas, bet mazumtirdzniecības līmeņa dīleri, tagad bija metodi ieguvi produktu, kas nav atkarīgs no slepkavības bandu vai karteļiem.

Mīts Busted: "eBay par narkotikām"

Līdz šim lielākā daļa raksturojumi no Silk Road to uzskatīja par "Amazon" vai "eBay" uzbūvēta narkotikas - ideju paildzina gan mediju un diviem iepriekšējiem zinātniskajiem darbiem. Bet tas jaunākais pētījums atklāja, ka tas ne vienmēr tā ir, un ka liela daļa no Zīda ceļa biznesa patiesībā bija pārdevējs-to-pārdevēja.

Šis secinājums tika izdarīts, sadalot visu Zīda Ceļu darījumiem piecās atsevišķās cenu kategorijās analīzei. Zemākā kvintiles pārstāvēja lētāko produkta versiju - tikai 1 gramu marihuānas, piemēram. Katrs augstāks kvintiles bija dārgāku un lielāku daudzumu narkotiku.

Piektais un augstāko kvintiļu pārstāvēja gigantisku lielāko pasūtījumu vērts tūkstošiem dolāru. Šie saraksti ietvēra veselas mārciņas kaņepju vai vairāku unces kokaīna, milzīgas summas, kas būtu nepraktiski, lai ikdienas narkotiku lietotājs var iegādāties. Vidējā vērtība šiem augstas cenas, augstas daudzumu pasūtījumus svārstījās no 1129 $ recepšu medikamentu pēriens $ 3494 ekstazī.

Skaidrs, ka daži pircēji par Silk Road bija arī pārdevēji - būtībā pērk uzņemt lielu daudzumu narkotisko vielu no vairumtirdzniecības pārdevējiem, lai pārdotu to atkal peļņu. Ka daudz samazinājās saskaņā ar pētnieku hipotēzi, bet tas joprojām viņus pārsteidzis, lai uzzinātu, cik daudz ieņēmumu tika veikti, izmantojot beztaras pasūtījumiem. Ja gandrīz pusi no visiem ieņēmumiem no konkrētas zāles tiek radīts, izmantojot beztaras pasūtījumiem vērts tūkstošiem dolāru, attiecīgais tirgus ir acīmredzami nav tikai "eBay par narkotikām."

Pārveidojoša Inovācijas

Jo daudzi no Zīda ceļa klienti bija sevi narkotiku tirgotāji, tirgus darbojās kā pirmā virtuālā starpnieks starp nelegālo uzņēmumiem. Šī novērsti daudzi riski parasti ir saistīti ar narkotiku tirdzniecību - tostarp vardarbības "turf kari" starp konkurējošajiem grupām, un zādzības produkta vai skaidrā naudā. Pārdevēji tagad bija veids, avots un izplatīt produktu, kas tur viņiem samērā droši šādā riskants bizness.

Turklāt eBay stila atgriezeniskā saite un darījuma sistēma kalpoja, lai palielinātu pircēju uzticību, bet arī ravēšana neētisku pārdevēji, kuri pārvadāti neatbilstošu preci vai krāpnieciskām klientus. Rezultāts bija veselīga izvēle pārdevēji, kas sniedz kvalitatīvus pakalpojumus. Pētnieki paplašināt šo secinājumu:

Ar narkotikām cryptomarket laikmets, kam labu klientu apkalpošanu un rakstīšanas prasmes, kam ir laba reputācija, izmantojot "atgriezenisko saiti", kā pārdevējs vai pircējs - var būt svarīgāks par muskuļiem un sejas-pret-aci savienojumiem.

Pretēji sabiedrības pieņēmumu, vardarbība varētu būt raksturīga iezīme nelegālo tirgu galu galā.

Jaunā ekonomiskā Landscape

Tas viss nozīmē, ka sākotnējā Zīda ceļš bija daudz vairāk nekā vienkāršu veidu, lai narkotiku lietotājiem, lai saņemtu savu labojumu. Protams, ar vajadzīgās tehniskās prasmes un pacietību, kāds varētu pieteikties un sākt pirkt zāles personiskai lietošanai. Bet otra puse, ikviens var pieteikties un sākt iegādāties narkotikas biznesa use.It bija tikpat viegli nopirkt mārciņu kaņepju, kā tas bija nopirkt gramu, pieņemot, ka viens var atļauties.

Ar Advent Zīda ceļu un daudziem tumšiem neto tirgiem, kas ir ieplīsis up to aizstāt, narkotiku tirgotāji tagad ir daudz drošāku un uzticamu iespēju atkārtoti ganāmpulka savu produktu. Pieņemot, ka viņi var pārvietoties tehniskos šķēršļus mācīties, kā izmantot Tor, Bitcoin un PGP šifrēšanas, tas tagad ir iespējams darboties narkotiku tirdzniecībā ar maz vai bez riska vardarbības. Turf kari, draudi, iebiedēšana, zādzība, slepkavības - visas lietas, ko mēs parasti saistām ar karteļiem un ielu bandas - vairs nav daļa no vienādojuma, ja runa ir par tumšu neto tirgiem.

Ir neapšaubāmi vēl vajadzīgs par šo tēmu zinātniski pētījumi, bet līdz šim rezultāti izskatās diezgan pozitīvi. Par narkotiku pārdošanu līdz tumši neto tirgiem migrācija kalpos mazināt vardarbību ielās, un ņem enerģiju prom no slepkavības karteļi un bandas, kas plaukst izslēgtu pašreizējo sistēmu. Tas ir jānāk kā nav pārsteigums kritiķi kara par narkotikām - bet tagad, tur beidzot zinātniska analīze, kas parāda paradigmas maiņa ir reāls, un tas ir laba lieta.

Saistītās ziņas


Post Bitcoin

Bitcoin Cena: Kad Ziņas ir un nav svarīga

Post Bitcoin

Bitcoin Arbitrage iespējas: īss ceļvedis

Post Bitcoin

Monētu Brief Weekly Bitcoin cenu pārskats: 2014. gada 31. augusts - 6. septembris

Post Bitcoin

Par Bitcoin un Bailes

Post Bitcoin

Bitcoin galvenajā daļā 1. daļa: Šveices Bitcoin pētniecības dokuments

Post Bitcoin

Argentīnas Bitcoin apmaiņas zaudēto bankas konti

Post Bitcoin

Bitcon ir Geld vēlas Bitcoin būt naudai

Post Bitcoin

Mt. Gox, Mintpal, Hashfast, Butterfly Labs un Robocoin: Blunders in Bitcoin Business

Post Bitcoin

Monētu Brief Weekly Bitcoin cenu pārskats: 2014. gada 14.-20. Septembris

Post Bitcoin

6 restorāni, kas pieņem Bitcoin

Post Bitcoin

Lielās valdības saberzēs Bitcoin, bet to neiznīcinās - Forbes

Post Bitcoin

Mike Hearna bāka varētu ievērojami uzlabot bitikoīnu