Bitcoin Whiteboard otrdiena - Kas ir Bitcoin Mining? | Latvian.globalsciencecollaboration.org

Bitcoin Whiteboard otrdiena - Kas ir Bitcoin Mining?

Bitcoin Whiteboard otrdiena - Kas ir Bitcoin Mining?

Ik pēc dažām nedēļām mēs esam gatavojas nosūtīt jums atdzist jaunu video, tāpat kā šis, paskaidrojot dažus pamatjēdzienus ap Bitcoin. Tādā veidā jūs varat uzzināt par Bitcoin pats vai nosūtīt šos video ar draugiem vai ģimenes locekļiem, kam ir jautājumi.

Un šodienas tēmu: Bitcoin Mining. Jūs esat dzirdējuši, ka Bitcoins ir "radīts", izmantojot ļoti jaudīgus datorus atrisināt ļoti sarežģītas matemātiskos vienādojumus. Jums var būt arī dzirdējis, ka Bitcoin ir tīkla datoru, kas uztur "Blockchain". Šodien mēs esam gatavojas runāt visu par šo un daudz ko citu. Kā parasti, es esmu gatavojas, lai saglabātu to vienkārši un vienkārši.

Bitcoin Blockchain ir publisks virsgrāmatu, kas ir sava veida, piemēram, "vēstures grāmatā Bitcoin darījumu." Katru Bitcoin darījums jebkad kopš Bitcoin stājās spēkā esamību, ir pierakstīts un dokumentēts par to.

Šī vēsture ir ļoti svarīgi - jo tas parāda, cik tieši Bitcoins katra "Bitcoin konts" vai adrese pieder. Uzticoties šo virsgrāmatā padara Bitcoin darbu. Tagad atceros, Bitcoin nav centrālā iestāde, kas var apstiprināt šīs vēstures grāmatas, kas nozīmē, ka ikviens var rakstīt to.

Tātad, kā jūs varat būt uzticams vēstures grāmatas, ka ikviens var rakstīt un neviens apstiprina? Tas varētu novest pie daudzām dažādām versijām šīs grāmatas, un mēs nevarējām zināt, kas ir pareizs.

Varbūt mums vajag kādu balsošanas sistēmu, lai pārliecinātos, ka mēs visi varam vienoties par "pareizo" versija vēstures grāmatas, un pārliecinieties, ka slikti cilvēki nevar peļņu, radot apjukumu. Bet balsošanas sistēmas ir obligāti identificējami un centralizēta - tur jābūt centrālā iestāde, kas izmanto identifikāciju un nosaka, kam ir tiesības balsot. Tas var būt gadījums ar Bitcoin jo punktu noņemot centrālo iestādi.

Tātad šis balsošanas sistēmai ir nepieciešams, lai ļautu ikvienam piedalīties, bet joprojām aizbaidītu crooks un citu ļauno-darītāji.

Lai to izdarītu, Bitcoin ieguves tiek izmantots. In Īsumā, Bitcoin protokols piešķir jaunas Bitcoins katru reizi, kad kāds pievieno jaunu lapu par darījumu vēstures grāmatas - pazīstams arī kā pievienojot bloku uz Blockchain. Tomēr tas prasa, ka jūs ieguldīt skaitļošanas jauda, ​​lai to izdarītu. Pagaidi, ko? Ko es domāju ar "skaitļošanas jaudu", un kāpēc tas ir vajadzīgs?

Ir matemātiska veids, lai pierādītu, ka jūs pārņēma dati, piemēram, lapas vēstures grāmatā, un skrēja dažus aprēķinus par to. Tas pierādāms skaitļošanas jaudas izmaksām, laiku un elektrību - tas ir, naudu. Protokols nosaka, ka, ja ir divas konfliktējošas versijas Blockchain, viens ar visvairāk skaitļošanas jaudas "uzvar".

Citiem vārdiem sakot, noteikumi ir šādi: tas maksā jums naudu, lai rakstītu jaunu lappusi vēstures grāmatā. Ja visi piekrīt, lai pievienotu jūsu lapu vēstures grāmatu, tad jūs saņemsiet samaksāts par savu darbu. Bet, ja viņi nepiekrīt, lai pievienotu lapu, tad jūs vienkārši izšķērdēta nauda rakstīt to. Tas nodrošina, ka ikviens rakstot šo vēstures grāmatas mēģina ļoti grūti vienoties ar otru, lai netērēt naudu, un tur crooks prom, jo ​​tas ir vienkārši pārāk dārgi, lai rakstītu up viltus versijas, kas tiks izmests vienalga. Tas būtībā ir tas, ko Bitcoin ieguve.

Tas var izklausīties dīvaini veids, kā atrisināt šo problēmu, bet patiesībā tas padara daudz nozīmē. Miners ir ieguldīt naudu kalnrūpniecības kā sava veida nodrošinājumu, un viņi saņem savu naudu atpakaļ Bitcoins ja to ieguves bija labs tīklam. Tā ogļrači tiek maksāti no jauna izsniegto bitcoins, tas ir sava veida izmaksām, ka visi Bitcoin īpašnieki maksā veidā inflāciju, lai nodrošinātu tīklu un lai pārliecinātos, ka vēstures grāmata ir precīza. Šis modelis atrisina divas problēmas: tas decentralizes uzticību virsgrāmatā tāpēc, ka mums nav vajadzīga centrālo iestādi, un tas arī ļauj protokols diezgan radīt un izplatīt visus bitcoins kas nepieciešams pastāvēt, tā vietā, lai tiem visiem doties uz izgudrotājs.

Viens no galvenajiem īrniekiem Bitcoin ir tas, kā tiek radīti monētas. Vēlreiz tie nav radīti visi uzreiz pēc izgudrotājs - tas būtu negodīgi. Drīzāk tie ir izveidoti lēnām laika gaitā, maksā visiem tiem, kas piedalās apstrādes bloki darījumu, un pievienojot tos Blockchain. Likme un robeža monētas radīti skaidri definēti iepriekš: 50 monētas par vienu bloku darījumu, kas tiek pievienots blockchain (kas ilgst aptuveni 10 minūtes).
Šis skaits samazinās uz pusi katriem 210,000 blokiem (apmēram 4 gadiem), par kopējo limitu 21 miljoni monētu. Tas ir visu sevi nav nozīmes daudz, tik ilgi, kamēr tie ir vienojušies iepriekš un nodrošināt vienlīdzīgus konkurences apstākļus visiem ļoti patvaļīgi, faktiskie skaitļi. Svarīgi, aprēķini, ka ogļrači tie ir sevis pielāgojas saglabāt šo likmi viena bloka uz vienu desmit minūtes, neatkarīgi no tā, cik daudz kalnračiem ir.

Jūs varat būt piedots domāt, ka kalnrači ir visas pilnvaras, kontrolējot Bitcoin jo tie rakstiski vēsturi, bet patiesība ir daudz niansētāk. Patiesībā katru reizi, kad jūs izmantojat Bitcoin maku jūs lasāt visa Blockchain un pārbaudot visu informāciju, tostarp kriptogrāfiju, skaitļošanas jauda un ir ļoti svarīgi, ka jaunu Bitcoins.

Tātad, kāpēc jūs lasot vēstures grāmata turēt kalnračiem godīgi? Nu, ja kaut kas ir nevietā vai nelegālās jūs mētāt to un atrast versiju Blockchain kas dara ievēro noteikumus. Tas būtu postoša ogļračiem, jo ​​tas maksā viņiem daudz naudas, lai rakstītu šo versiju. Tas tiešām var izskaidrot, kāpēc ogļrači ievēro noteikumus: tas ir patiešām viegli, vienkārši izdzēst savu smago darbu par labu kalnraču, kas neizjauc noteikumus. Šie noteikumi ir pazīstams kā "The protokols", un viņi strādā, jo cilvēki vienojas par tiem, un pēc tam tos pārbaudīt.

Un tā ir kontroles un līdzsvara sistēmu, kas pazīstama kā Bitcoin. Protams, tālāk tu izskaties šajās lietām niansētāk un sarežģīta sistēma izpaužas. Ja jūs interesē vairāk teoriju un iespējamām problēmām ar šo sistēmu, ir pietiekami daudz, lai izlasītu up.

Un liels jautājums, ka daudzi cilvēki brīnums: man kalnrūpniecības Bitcoins?

Ļaujiet man tikai ātri iegūtu vienkāršu īsu atbildi no tā: jūs, iespējams, nevajadzētu kalnrūpniecības Bitcoins. Tas nekādā veidā "bez naudas" vai jebkāda veida garantēto peļņu. Bet, ja tu vēl esi ziņkārīgs, pieņemsim to apskatīt kalnračiem.

Mīnētājs ir dators kaut kāda, kas darbojas ieguves algoritmu un dara faktisko ieguvi, bet persona, kurai pieder datoru sauc arī kalnraču. Kad jūs dzirdat vārdu kalnraču tas var nozīmēt, datoru vai persona, vai abus, atkarībā no konteksta.

Tātad, ko tas kalnraču darīt? Nu, kalnračiem veikt darījumus, kas nav apstrādāta un salikt tos kopā blokā - tas ir jaunā lapa mēs pievienojot vēstures grāmatu. Atcerēties mēs teicām tas prasa skaitļošanas jauda? Kalnraču ir nepieciešams, lai palaistu dažas aprēķinus par šo bloku, un šie aprēķini ir grūtības, kas aizņem laiku, lai pabeigtu. Šīs grūtības ir pašregulējošs, lai bloki ir pabeigti reizi desmit minūtes vidēji, bet tas ir diezgan riskanti.

Un tā, kas notiek, ir sava veida loterija, kur visas ogļrači cenšas, lai pabeigtu šos aprēķinus, kamēr viens no viņiem izdodas. Viens, ka izdodas izpaužas "atlīdzību" jaunās monētas piešķirtas no protokola. Katru reizi, kad bloks darījumu ir pabeigta, un pievieno ķēdei, visi ogļrači sākt darbu pie nākamā bloku. Protams, jo ātrāk jūsu dators ir, jo lielāka iespēja jums ir, lai atrisinātu aprēķinus pirmās. Bet atcerieties, jūs tikai iegūt kādu ierobežots daudzums Bitcoins vienu bloku, tāpēc nav vērts ieguldīt visus datorus visā pasaulē tikai, lai atrisinātu šo algoritmu.

Apkopojot, tad Bitcoin protokols maksā cilvēkus ieguldīt skaitļošanas jauda ir Blockchain, bet sola nekādu peļņu. Mining ir nulles summas spēle, kas ir teikt, ka ikvienai personai, kas veikusi peļņu ir persona, kas radās zaudējumi - valūtas peļņu un zaudējumus neskatoties. Un tāpēc, ka šī nulles summas spēle, ja jūs apsverat kļūst kalnraču un pērk kalnrūpniecības iekārtas, jums ir nepieciešams, lai būtu labāk nekā konkurence, un kas prasa daudz pētījumu un resursu.

Atpakaļ dienā, kad Bitcoin bija praktiski nedzirdēts tur bija tik maz ogļrači, ka grūtības bija pietiekami zema, lai šie daži cilvēki var atrast bloku ik pēc desmit minūtēm vidēji. Un tā, viņi izmantoja savas klēpjdatoriem un galddatoriem raktuves par bitcoins. Neviens to darīja konkurētspējīgi, jo Bitcoins bija nevērtīgs toreiz. Tomēr, tā kā valūtas kurss Bitcoin sāka pieaugt, citi cilvēki saprata, ka viņi var kalt Bitcoins un pārdot tos, lai gūtu peļņu. Vairāk ogļrači pievienojās pusi un grūtības mainīt sevi un dara to grūtāk atrast blokus. Tā kā Bitcoin tīkls ieguva lielāku ieguves jaudu, tad grūtības kļuva spēcīgāka, un vidējais laiks 10 minūtes starp atrašanu blokiem palika.

Katrs bloks atlīdzība tagad ir vērts vairāk, un tur bija vairāk cilvēku konkurējoši. Tā kā kalnraču, jūs varētu atrast sev atrast mazāk un mazāk blokus, bet katrs bloks ir vērts vairāk un vairāk. Tā vietā, lai stabilā uzņēmumā, kur viņi varētu saņemt samaksāto maz vienu reizi dienā, ogļrači tika spēlējot veida loterijā, kur viņi varētu saņemt samaksāto daudz, kad viņi ieguva paveicies atrast bloku.

Biznesa gudriem cilvēkiem ir tendence dot priekšroku stabilu ienākumu pār loterijas biļetes, un tāpēc viņi nāca klajā ar ideju: ieguves baseini. Grupa kalnrači atkarīgās kopā, lai atrastu blokus, un, kad viens no viņiem atrada bloku, tie varētu sadalīt atlīdzību ar visiem kalnrūpniecības baseinā. Viņi faktiski iegūtu to pašu peļņu, bet tas ir daudz stabila un mazāk nejauši.

Tajā pašā laikā cilvēki saprata, ka ātrāk datori radītu vairāk Bitcoins nekā lēnāku datoru. Tā vietā, izmantojot regulāras datora procesoru, cilvēki sāka izmantot Videokartes procesori un matricas, viss lai iegūtu vairāk spēcīgu ieguves iespējas.

Protams, ka grūtības turpināja pielāgoties šiem procesoriem, kā arī, un tā ASIC ogļrači dzimuši. ASIC apzīmē Application Specific integrālās shēmas. Tie ir datori, kas ir īpaši izstrādāts, lai mīnu Bitcoins un tie ir daudz labāk pie tā. Šodien izdevīgi Bitcoin ieguve tiek veikta tikai ar ASIC kalnračiem.

Atcerieties, ka protokols joprojām rada bitcoins ar tādu pašu ātrumu, un tas joprojām ir nulles summas spēle, tāpēc ātrāk datori saņems lielāku daļu no kūka un lēnāku datoru saņems mazāku daļu no tā, bet izmēru kūka nebūs mainīt.

Ir vērts atzīmēt, ka no filmēšanas šo video, tas ir moderns dzirdēt piedāvājumus "mākonis kalnrūpniecības". Tas nozīmē, ka tā vietā, lai pērk kalnraču un darbojas to pats, jūs nomas kalnrūpniecības enerģiju no uzņēmumiem, kas apgalvo, ka pieder lielas kalnrūpniecības saimniecības un vēlas dažādot savu ienākumu plūsmu.

Lai gan tas var teorētiski būt lētāk un efektīvāk, daudz no šiem pakalpojumiem ir diezgan ēnas, un tas ir ļoti grūti, lai pārliecinātos, ka jūs saņemat šo pakalpojumu, jūs maksājat par. Ja jūs neesat eksperts, labs noteikums īkšķis ir skeptiski par šiem pakalpojumiem.

Bitcoin ieguve ir ļoti tehniska joma un ļoti konkurētspējīga nozare. Par Bitcoin izgudrotājs izdevās izstrādāt sistēmu, kas dod ikvienam godīgu iespēju piedalīties katra soļa veidā, un tas ir tas, kas ir tik inovatīva par Bitcoin. Tomēr daži cilvēki uzskata, ka Bitcoin ieguve ir slikti, jo tas ir atkritumu elektrības.

Tagad tās ir ļoti sarežģītas sistēmas, tāpēc es nedomāju, ka zina atbildi, bet uzskata, ka tas: neizmantojat kalnrūpniecība prasa izmantot sistēmu, kas balstās uz centrālajām iestādēm un uzticēšanos. Ir daudz saistītajām izmaksām, ar tradicionāliem finanšu pakalpojumiem, piemēram, darījuma partnera risku un visu infrastruktūru, piemēram, nekustamā īpašuma, ēku, cilvēku pakalpojumus, un, protams, miljoniem datoru, kas ir nepieciešami, vienalga.

Bitcoin nav maģija, un tas nenovērš šīs izmaksas, tie ir vienkārši atšķirīgas izmaksas citā sistēmā. Ieguves izmaksas ir izmaksas, izveidojot šādu sistēmu bez uzticama centrālā iestāde.

Anyway tas ir mūsu otrais izdevums Bitcoin tāfeles otrdien, un es nevar gaidīt, lai redzētu jūs mūsu nākamo video. Ja jums vēl ir kādi jautājumi vai komentāri par video, justies brīvi atstāt tos komentāru sadaļā zemāk. Pagaidām atā!

Saistītās ziņas


Post Bitcoin

Bitcoin žurnālisti # 2: Nodomu ietekme uz bitikīnu īpašumtiesību ētiku

Post Bitcoin

Bitcoin Diagrammas - kas tās ir, kā izmantot BTC diagrammas

Post Bitcoin

Bezprecedenta: Bitcoin Mining Network pārsniedz 100 PH

Post Bitcoin

Vai Bitcoin anonīms? Šeit ir pilnīga atbilde

Post Bitcoin

Bitcoin izrāviens degvielas neiespējami nākotnes platformas 1.daļa

Post Bitcoin

Vai jūs esat kāds no šiem 8 Bitcoin tirdzniecības personībām?

Post Bitcoin

Mainstream bitcoin 2.daļa: akadēmijas un slāņi

Post Bitcoin

Bitcoin Mining varētu būt ienesīgāka drīz

Post Bitcoin

Bitcoin nedarbojas kā valūta - Engadget

Post Bitcoin

Bitcoin pieņēma: eBay, lai integrētu Bitcoin ar Paypal!

Post Bitcoin

Esi godīgs

Post Bitcoin

Monētu īss dienesta ziņojums: Bitcoin VeriCoins, IBM Lietu internets, Syscoin pret Moolah, Bitlendingclub un Bitcon