Kā Bitcoin darbojas | Latvian.globalsciencecollaboration.org

Kā Bitcoin darbojas

Kā Bitcoin darbojas

Piezīme: jūs drīzāk skatīties video, nevis lasot ķekars teksta? Tad pārbaudiet pieciniekā video, kas izskaidro Bitcoin (ātri), vai pat vairāk informāciju, labāko tehnisko Video par to, kā Bitcoin Works.

Veids Bitcoin strādā ir tas, kas atšķir to no visām citām maksājumu sistēmām un valūtām. Bitcoin ir programmatūra, kas izseko un pārbauda darījumus publiskā virsgrāmatā pa tīklu peer-to-peer. Darbības un dati, kas saistīti ar Bitcoin ir decentralizēta, kas nozīmē, tie nav veikti vai uzglabāt vienā vietā. Tā vietā, tad Bitcoin tīkls sastāv no datoru visā pasaulē, kas automātiski saglabāt un retranslē Bitcoin datus uz otru. Datorus "īpašniekiem brīvprātīgi izvēlas izmantot un palaist Bitcoin programmatūru. Ikviens var izmantot un darbināt Bitcoin programmatūru.

Decentralizācija ir viena no galvenajām iezīmēm, kas padara Bitcoin ārkārtējs: tas ir ļoti grūti, lai jebkura viena persona vai iestāde, lai kontrolētu Bitcoin.

Tl; dr; Neviens kontrolē Bitcoin. Tā darbojas uz cilvēku datoros visā pasaulē.

Kur bitcoins pastāv

Bitcoin ir pilnīgi ciparu un nav fiziskas klātbūtnes. Un Bitcoins nepastāv kā atsevišķus failus uz datora, vai nu. Piemēram, jūs nevarat lejupielādēt Bitcoin. Tā vietā, bitcoins pārstāv ieraksti publiskā virsgrāmatā sauc blockchain.

Blockchain ir būtiski pamata dati Bitcoin: datu bāze par katru Bitcoin darījuma jebkad veikts. Datori par Bitcoin tīkla ieraksta darījumu blockchain laika gaitā, un pārraidīt tos uz citiem datoriem. Šo darījumu summām summas ir tas, ko nosaka katra Bitcoin lietotājam līdzsvaru.

Bitcoins netiek fiziski nodrošināti ar zelta, dolāros, jūras gliemežvāciņi, vai bumbas.

Tl; dr, Bitcoins ir tikai ieraksti liels virsgrāmatā. Ikvienam tīklā ir kopiju grāmatai un tā sauc blockchain.

Kā savu bitcoins

Lai kāds, lai būtu Bitcoin bilance ir lielāka par nulli, tiem jābūt saņēmējs vismaz vienu darījumu glabājas blockchain. Katrs saņēmējs darījuma identificē ar unikālu Bitcoin adresi. Adreses pārstāv grupas burtu un ciparu, starp 27-34 rakstzīmēm, kas var izskatīties kaut kas līdzīgs šim:

12pL6SzSBbFoQLXqhGyu5gkB7p1qoqHkDf

Lai pieder bitcoins, jums ir nepieciešams vismaz viens Bitcoin adresi.

Tl; dr, Cilvēkiem iegūt un nosūtīt bitcoins uz adresēm (tāpat kā e-pastu). Viņi ķekars izlases burtiem un cipariem.

Kur Bitcoin adreses nāk no

Bitcoin adreses nejauši ģenerēta ar Bitcoin programmatūru, kas darbojas jūsu datorā. Ne Bitcoin tīkla vai jebkura cita persona vai persona ir sazinājusies vai iesaistīti radot jaunu Bitcoin adresi. Process ir pilnībā privāta.

Bitcoin adreses ir brīvi, lai radītu. Nav nekādu ierobežojumu, cik daudz Bitcoin adreses jums var būt. Tie nav saistīta ar savu identitāti, un jums nav, nav nepieciešams, lai nodrošinātu lietotājvārdu, e-pasta adresi vai tālruņa numuru, lai saņemtu Bitcoin adresi.

Bet tur ir vairāk, lai Bitcoin adresi nekā tikai šīs grupas burtu un ciparu. Bitcoin adrese ir faktiski iegūti no diviem ļoti lieliem nejauši radīto numuriem: privātā keyand publisko atslēgu. Par katru Bitcoin adrese jums izveidot, privātā atslēga tiek nejauši ģenerēta ar Bitcoin programmatūru datorā vai ierīcē. Tad matemātiska process tiek izmantots, lai izveidotu publisko atslēgu no privāto atslēgu. Kopā šie divi gabali datiem veido šifrēšanas atslēgu pāri. Jūsu Bitcoin adrese ir vienkāršots attēlojums šo publisko atslēgu.

Jūs droši varat dalīties ar jūsu Bitcoin adresi ar citiem, ja jūs vēlaties, lai nosūtītu jums bitcoins. Bet tas ir privātā atslēga vienmēr jātur slepenībā. Tās izmanto, lai pierādītu īpašumtiesības uz publisko atslēgu ar kriptogrāfijas procesu, ko sauc digitālā paraksta. Ikviens, kam ir piekļuve jūsu privāto atslēgu var iztērēt jebkādu Bitcoins kas saistīti ar jūsu publisko atslēgu un Bitcoin adresi. Visas publiskās un privātās atslēgas ģenerēšanai tiek glabāti datorā īpašā failā, ko sauc par Bitcoin maku.

Privātā atslēga ir vienīgā lieta, kas var tikt izmantoti, lai tērēt un pierādīt īpašumtiesības bitcoins pieder saistīto Bitcoin adresi. Ja privātā atslēga tiek pazaudēts, visi uzskaitītie kā pieder Bitcoin adresi bitcoins nevar iztērēti. Tāpat, ja privātā atslēga tiek nozagta, zaglis var pārņemt visu bitcoins pieder adresi, nosūtot tos uz savu adresi.

Ja vēlaties, lai kāds, lai nosūtītu jums bitcoins, jums dot viņiem Bitcoin risināt esat radīts, un tie izsūtīt jaunu darījumu nosaucot savu adresi kā sūtītāja, un adresi, kā saņēmējam.

Tl; dr pārzināšanai, Bitcoin adrese (aka publiskā atslēga) nāk no privātā atslēga un viņi speciāli saistīti kopā, izmantojot matemātiku. Privātā atslēga tiek izmantota, lai tērēt bitcoins.

Kā blockchain darbi

Katram datoram, kas piedalās Bitcoin tīklā (kā pilna mezglu), veikalus un uztur kopiju blockchain. Kad lietotājs pavada viņu bitcoins, tie pārraidīt darījumu ar tīklu, kā arī citu mezglu (sauktas kalnrači) vāc, pārbauda un saglabāt jaunos darījumus blockchain. Šie jaunie atjauninājumi blockchain ir sagrupētas, un saglabāts kā rieciens datu pazīstams kā bloku. Jaunais bloks tiek paziņots ar pārējo tīklu, lai visi pārējie mezgli var atjaunināt savu kopiju blockchain ar jaunāko bloka darījumiem.

Visas bloki blockchain tiek glabāti, lai no vecākā līdz jaunākajam. Tikai jauni bloki tiek pievienoti blockchain, un esošos blokus nevar mainīt. Tas tiek izpildīts, izmantojot kriptogrāfisko jaukšanu: visi jaunie bloki jābūt hash vērtību, kas ir izskaitļots no pēdējās bloks blockchain. Atsauces uz hash vērtības un pierāda, ka jaunā bloka eksistē tūlīt pēc iepriekšējas bloku. Jebkuras izmaiņas, kas iepriekš bloku varētu neprognozējami mainīt atsauču hash vērtības visiem sekojošiem blokiem. Šī metode uztur kārtību blockchain un novērš manipulācijas esošo blokiem.

Bet kā tas viss tīkls Sinhronizējiet un vienoties par kuriem darījumi būtu jāpievieno blockchain?

Kas liedz negodprātīgiem lietotājiem veikt jaunus bitcoins no "zila gaisa"?

Vai tēriņi bitcoins vairāk nekā vienu reizi, vai pat bitcoins tie pieder?

Bitcoin atrisina šīs problēmas, izmantojot publisko atslēgu kriptogrāfiju un koncepciju sauc pierādījums-of-darbu.

Tl; dr, Darījumi uz blockchain tiek uzglabāti gabalos sauc blokiem. Katrs bloks ir saistīts kopā, lai, izmantojot kriptogrāfiju.

Kāpēc citi cilvēki nevar pavadīt savu bitcoins

Kā minēts iepriekš, katrs Bitcoin adrese ir publiskā atslēga daļa kriptogrāfijas atslēgu pāri. Otra daļa atslēgu pāra, privāto atslēgu, kas ir tas, ko izmanto, lai pierādītu īpašumtiesības bitcoins.

Kad bitcoins tiek pavadīts darījumā, darījums ir ciparparaksts sūtītājs, izmantojot savu privāto atslēgu. Digitālais paraksts pierāda sūtītāju, apjomu, un saņēmēju darījumu. Kāds cits par Bitcoin tīklā var šifrētā pārbaudīt parakstu, izmantojot sūtītāja publisko atslēgu.

Darījums paraksts nevar faked vai viltots, jo katrs paraksts ir atšķirīga, pamatojoties uz privāto atslēgu un darījuma detaļām. Tas pats par darījuma detaļām - izmaiņām darījuma summa, sūtītāja adresi vai saņēmēja adrese parakstu anulēs.

Tikai privātā atslēga saistīta ar Bitcoin adresi var izveidot derīgu elektronisko parakstu konkrēto Bitcoin adresi.

Ja darījums nav derīga, pārbaudāmu parakstu, tas tiek noraidīts un ignorē mezglus Bitcoin tīklā. Ja jaunais bloks ir jebkurš darījums, kas nav derīga parakstu, vai darījums, kas mēģina tērēt vairāk nekā sūtītājs pieder, tad viss bloks tiek noraidīta un ignorēt. Tādā veidā, viltus darījumi nevar tikt ieskaitīta vai pievienot blockchain.

Tl; dr, Bitcoins var pavadīja tikai izmantojot īpašnieka privātās atslēgas, jo katrs darījums ir digitāli parakstīti izmantojot pareizo privāto atslēgu.

Kāpēc bitcoins nevar patvaļīgi "izgatavots no zila gaisa"

Visi bitcoins pastāv kā ierakstiem blockchain virsgrāmatā. Šie ieraksti definē darījumus no sūtītāja līdz saņēmējam. Katru sūtītājs ir jābūt iepriekš saņēmējs esoša darījuma. Citiem vārdiem sakot, lai tērēt bitcoins, jums ir saņēmis bitcoins, un darījums vēsture ir jābūt pārbaudāmiem ikviens. Šis noteikums tiek izpildīts ar visiem tīkla mezgliem katram darījumam, izmantojot iepriekš minēto digitālo parakstu metodi.

Bitcoins var tikai pastāvēt, un īpašumā, kā rezultātā darījuma.

Vienīgais izņēmums no sūtītāja / saņēmēja parasti ir darījumi, kas raksturo jaunizveidotās bitcoins: šie darījumi ir saņēmējam, bet ne sūtītājs. Tie ir rezultāts procesam, ko sauc ieguves, kas būtībā rada bitcoins "no zila gaisa".

Taču šis process nav patvaļīgs. Jaunās bitcoins ir atlīdzība par skaitļošanas darbu, ko lietotāji sauc kalnračiem veikta. Darba un apbalvoti bitcoins ir pakļauti stingrai kopumu, ko nosaka Bitcoin programmatūru noteikumiem, tostarp ierobežojumiem skaita bitcoins, kas ir, un nekad nevar tikt izveidoti.

Tl; dr, Bitcoins nevar viltotas, jo ikviens var izsekot vēsturi jebkuru Bitcoin tās izcelsmi, un bitcoins var izveidot tikai ar kalnrūpniecības, kas prasa daudz darba ar datoru.

Kā tiek veidotas bitcoins

Bitcoins nerodas, izmantojot procesu, ko sauc ieguves. Mining ir konkurētspējīga izmantot skaitļošanas jaudu, lai aprēķinātu numuru, kas ietilpst noteiktā diapazonā. Derīga numurs klāsts ir periodiski koriģēts ar Bitcoin tīklā, lai padarītu to vairāk vai mazāk grūti atrast risinājumu; mērķa likme ir 1 risinājums, ik pēc 10 minūtēm. Risinājums skaits pats par sevi ir jābūt šifrētā aprēķinātā un pārbaudāma, pamatojoties uz jaunāko kopumu darījumu un pēdējā bloka blockchain. Tas padara potenciālie risinājumi katrā konkursa atšķirīga un neparedzama.

Pirmais kalnraču atklāt numuru, kas atbilst kritērijiem, tiek apbalvoti ar visiem nesen transakcijas maksu, kas ir ar citiem cilvēkiem, nosūtot Bitcoin tīklā ir nomaksāts noteiktu summu pavisam jaunu bitcoins (šobrīd 25 bitcoins), kā arī. Konkurss tad atkārto, lai atklāt jaunu numuru.

No Bitcoin programmatūras noteikumi regulāri pielāgot grūtības sacensību tā, ka vidēji 6 sacensības tiek risinātas katru stundu. Tas ir, ierobežo, cik bieži un cik viegli bitcoins var izveidot: jo vairāk datorus, raktuves bitcoins, jo grūtāk kļūst, lai uzvarētu konkursā, un tiks apbalvoti ar jauniem bitcoins.

Turklāt, summas bitcoins izveidot vienam konkursa sagriež pusi katriem 210,000 sacensībās. Ir aprēķināts, ka šī summa būs uz pusi mazāks par 12,5 bitcoins ar 2016. Gadu, un līdz 2140, summa dosies uz nulli, un jauni bitcoins jebkad tiks izveidots no jauna. Tas ir, kā izveidošana bitcoins ir ierobežota laikā, ar maksimālo summu bitcoins kas var nekad pastāv tikai uz 21 miljoniem.

Kaut ieguve, kā tiek veidoti jauni bitcoins, tās galvenais mērķis ir, ka jauno darījumu apstrādi, pievienojot tos blockchain. Mining ir būtiska, lai nodrošinātu un sinhronizēt blockchain visā tīklā, kā arī jaunizveidotās bitcoins būtībā apbalvo tiem cilvēkiem, kas veic ieguves procesu.

Tl; dr;
 • Bitcoin ieguve ir konkurss, lai atrastu izlases numuru, kas atbilst stingru nosacījumu kopumu.

  Jūs saņemsiet atalgoti jaunus bitcoins ja jūs uzvarēt konkursā. Tas ir veids, kā tiek radīti visi bitcoins.

  Atlīdzība summa tiek samazināta uz pusi ik ​​pēc pāris gadiem, un tur var tikai kādreiz būt 21 miljoni Kopējais bitcoins kaltas.

  Mining ne tikai rada bitcoins, bet arī nostiprina blockchain.

Kā blockchain tiek nodrošināts un sinhronizēti ar kalnrūpniecības

Digitālā signaturescan pārbaudītu summas un sūtītājus darījumu, taču tie neliedz jaunu darījumu konfliktus, kas mēģina pavadīt pašus bitcoins. Piemēram, lietotājs var pārraidīt divas dažādas derīgus darījumus, kas pavada tos pašus bitcoins, dažādiem mezgliem tīklā. Šie divi darījumi rada konfliktu tīklā: kurā darījums būtu uzņemts blockchain, un kas būtu jānoraida?

Tas ir pazīstams kā dubultu tērēt, un Bitcoin atrisina šo problēmu, izmantojot metodi, ko sauc par apliecinājumu-par-darbu.

Kad kalnraču atrisina konkurenci (pazīstams kā atrisināt bloku), tās publicēt rezultātus, kas ietver visus jaunākos derīgus darījumus viņi savākti no tīkla jaunā bloka par blockchain. Šis bloks ir pārraidīts visā tīklā, un citi mezgli saņemt un pārbaudīt:

 • Risinājums kalnrūpniecības konkursā ir spēkā (pierādījums-of-darbs).
 • Ka visi darījumi, blokā ir spēkā, pamatojoties uz esošo blockchain.

Kamēr numurs, kas atrisina bloku ir grūti sākotnēji aprēķināt, kad tas ir zināms, tas ir ļoti viegli, lai citiem, lai pārliecinātos, ka tas patiešām ir pareizs risinājums. Tas ir galvenais koncepts pierādījums-of-darbu: risināšana problēmu, kura grūtības ir zināms, un risinājums pats var viegli pierādīt ikviens ir pareizi.

Mining ir, kā Bitcoin aizsargā savu darījumu vēsturi (blockchain) no konfliktējošiem versijām. Darbs jāveic jauniem blokiem, un darījumi tie satur, lai tiktu pieņemts šajā blockchain ar citiem tīkla mezgliem. Pieprasot, ka darbs ir provably darīts, darījumi tiek uzskatīti par piemērotu iekļaušanai blockchain. Šis mehānisms ir tas, kas uztur mezglu tīklā vienojoties par to, kas ir faktiski notika darījumi.

Ja bloks ir atrisināta, ir iekļautas visas šajā blokā darījumi tiek parādīti tīklā ir 1 apstiprinājumu. Katru reizi, kad jauns bloks ir atrisināta, skaits apstiprinājumus par darījumu, kas jau pastāv blockchain tiek palielināts par 1.

Reizēm, divi dažādi kalnrači būs atrisināt bloku tajā pašā laikā. Tas var izraisīt forkin to blockchain: gan ogļrači pārraidīt savu bloku, un daži mezgli pieņems vienu bloku, bet citi mezgli pieņemt otru bloku. Šādā scenārijā mezgli tīklā sekot līdzi abām versijām blockchain. Miners turpina mīnu jaunu bloku, izmantojot blockchain savas izvēles. Galu galā, jaunais bloks ir atrisināta, un pievieno vienu no šiem blockchains, padarot to ilgāk nekā citu blockchain. Tīkls un kalnrači tam pamest īsāku blockchain ilgākam blockchain, un jaunākās darījumus, kas bija tajā īsākā blockchain paliek neapstiprināta kamēr pievieno jaunu bloku.

Šādā gadījumā vairāki blockchains, mezgli uz Bitcoin tīkla apsvērt visilgāk blockchain būt patiess un derīgs. Tas parasti ir vienojušās, ka pēc tam, kad darījums ir seši bloki dziļi blockchain (zinu, kā, sasniedzot 6 apstiprinājumus), tas tiek neatgriezeniski apstiprināts un tiks pastāvīgi pastāvēt uz blockchain. Tas ir skaitļošanas maz ticams, ka vairs blockchain varētu pastāvēt neiekļaujot šos darījumus.

Tl; dr;
 • Uzvarot ieguves konkursu prasa daudz darba, bet to var pārbaudīt viegli ikviens cits tīklā (pierādījums-of-darba koncepcija).

  Katru reizi, kad ogļracis uzvar konkursu, jauns komplekts darījumu (to sauc bloku) tiek pievienota blockchain.

  Ikvienam tīklā, var nonākt pie vienprātības par to, kas bloķē būtu pievienots pie blockchain jo pierādāmas smags darbs ir nepieciešams, lai pievienotu jaunus blokus.

  6 jauni bloki (vai apstiprinājumus), ir jāsaprot, lai darījums neatgriezeniska.

Atsauces un papildu lasīšanas

 • Sākotnējais Bitcoin whitepaper- Satoshi Nakamoto
 • Kā Bitcoin strādā - bitcoin.org
 • Bitcoin Izstrādātājs ceļvedis
 • Bitcoin pamati, kā Bitcoin darbiem Bitcoin FAQ- Bitcoin wiki
 • Kā Bitcoin protokols faktiski works- Michael Nielsen
 • Kas tieši ir Raktuves - Bitcoin StackExchange
 • Ko Bitcoin "apstiprinājumu", -? Bitcoin StackExchange

Bitcoin Video Crash Course

Uzzināt vairāk nekā 99% iedzīvotāju par Bitcoin. Vienu e-pastu dienā 7 dienas, īsās un izglītības (garantēta). 

Saistītās ziņas


Post Bitcoin

Ievade un izlaide - paskaidrots Bitcoin maiņa

Post Bitcoin

Gana rīko Āfrikas pirmo Bitcoin konferenci

Post Bitcoin

GAWMiners: Kas ir HashCoin, HashBase un HashPool?

Post Bitcoin

Kā lietot PayPal, lai nopirktu un pārvērstu Bitcoin: vienkāršs ceļvedis

Post Bitcoin

Bitcoin Whiteboard otrdiena - Kas ir Bitcoin Mining?

Post Bitcoin

Changelly pārskats - 1 Thing, ko viņi nesakās

Post Bitcoin

12 awesome Bitcoin Memes

Post Bitcoin

Viss, kas jums bija jāzina par Bitcoin bankomātiem

Post Bitcoin

Kas ir Bitcoin?

Post Bitcoin

Bitcoin Cena joprojām meklē jaunu grīdas pēc EBA ziņojuma

Post Bitcoin

Visbeidzot, Easy veids, kā nosūtīt Bitcoin par Facebook

Post Bitcoin

Butterfly Labs Josh Zerlan Depozīcija Hightlights