Darba sākšana ar Bitcoin | Latvian.globalsciencecollaboration.org

Darba sākšana ar Bitcoin

Darba sākšana ar Bitcoin

Vai esat gatavs sākt izmantot Bitcoin? Iesim pa nepieciešamos pasākumus saskaņā ar pieņēmumu, ka jums ir pamatzināšanas par to, kas Bitcoin ir un kā tā darbojas.

Pirmais solis ir iegūt Bitcoin maku, lai jūs varētu saņemt un nosūtīt bitcoins.

Kas ellē ir Bitcoin maku un Kāpēc es vēlos vienu?

Ja jūs nezināt, ko maku vēl skatīt atbildi uz bieži uzdotiem jautājumiem lapā.

Izvēloties maku

Ir 3 galvenie veidi Bitcoin maki pieejams, katrs ar savām priekšrocībām un trūkumiem:

 • Programmatūras walletsstore jūsu bitcoins ierīcē un ļauj viegli izdevumiem un saņemšanu, bet var būt uzņēmīgi pret zaudējumiem, ja jūsu maku netiek dublēti vai jūsu ierīce ir apdraudēta ar hakeriem.
 • Hosted walletsare vada 3rd Party uzņēmumu, un, lai gan to pārlūkprogrammu un mobilo lietotņu balstīta maki ir viegli izmantot, jūs varat uzticēties gan uzņēmumu un to platformu, lai saglabātu jūsu bitcoins droši.
 • Fizikālās walletskeep līdzekļi ir aizsargāti ar uzglabājot tos bezsaistē izmantojot fizisku datu nesēju, piemēram, papīra. Tas ir viegli, lai saņemtu bitcoins ar fizisku maku, bet tērēt tos, jums ir importēt tos programmatūras vai hosted makā savienots ar internetu.

Galvenais ir izvēlēties pareizo maku ir noteikt, kā jūs plānojat izmantot Bitcoin.

 • Vai jums pilnīgi jauns Bitcoin un vienkārši vēlaties, lai ātri pārbaudītu ūdeņos? Tad Electrum vai daudzbitu, iespējams, vislabāk, jo tie ir plānas clientsoftware portfeļi, kas darbojas ierīcē, un neprasa 15GB + no blockchain datus var lejupielādēt.
 • Vai vēlaties kādam citam, lai apstrādātu nodrošinātu jūsu bitcoins? Izmantot hosted maku pakalpojumu, kas var būt uzstādīšanas viegli un piekļūt, izmantojot pārlūkprogrammu vai mobilās lietotnes.
 • Vai jūs vēlaties, lai droši atlicināt prom tik daudz bitcoins, kā jūs varat, bez nepieciešamības tērēt tos bieži? Tad bezsaistes uzglabāšanas programmatūru, maku, piemēram Armory vai fiziska papīra maku var būt labākais risinājums.
 • Vai jums ir tehniski kompetents un izvēlas uzglabāt bloku ķēdi datorā? Bitcoin-Qt un Armory gan lejupielādēt un izanalizēt visu bloku ķēdi, nevis paļaujoties uz 3rd puses serveri, lai nodrošinātu saīsināto datus. Pārliecinieties, ka jums ir pietiekami daudz papildus diska vietas, lai izvietotu visu blockchain, kas pašlaik par 16GB un pieaug.

Jūs esat ne tikai viena veida maku; Jūs esat brīvi, lai būtu tik daudz kabatas, kā jūs vēlaties. Praktiska pieeja, kas līdzsvaro ērtības un drošību, ir ir 2 atsevišķas kabatas, kas ir līdzīgas norēķinu kontu un krājkontu. Norēķinu kontā, darbojas kā tiešsaistes "karsto" maku par izdevumiem un saņemšanai, un tas parasti ir vai nu programmatūras walletor hosted maku. Krājkonta maks tiks saglabāts bezsaistē kā "aukstā" maku un izmantota galvenokārt saņemšanai (bet dažkārt izdevumu) bitcoins.

Svarīgs

Paturēt prātā, ja jūsu maku ir pazaudēts vai nozagts, jūsu bitcoins ir aizgājusi uz visiem laikiem. Tātad, saglabāt savu maku slepenībā un drošībā.

Saraksts programmatūras Maki

Programmatūras maki glabāt savus līdzekļus tieši jūsu ierīcē veidā makā (parasti nosaukts wallet.dat). Tā satur privātās atslēgas, kas ļauj pierādīt īpašumtiesības uz bitcoins, un tērēt tos. Ja jūsu maku fails ir pazaudēts, bojāts, nepieejami, lai jums, vai kas iegūta, zaglis, jūsu bitcoins būs aizgājusi uz visiem laikiem.

Ja esat instalējis programmatūru iepriekš, sekojiet ieteiktos padomus tālāk, lai aizsargātu jebkuras bitcoins jums pašlaik ir, vai saņems nākotnē.

  Padarīt backups jūsu makā

  Programmatūras maki arī ļauj jums backup vai eksportēt savu maku failu / privātās atslēgas. Tas ir svarīgi: dublēšanai seifa failu uz citu ierīci vai papīra maku aizsargā pret gadījumā cietā diska atteices vai zaudējumu ierīces. Tas ir labākais, lai veiktu vairākas backups un saglabāt tos dažādās vietās; Piemēram, dublēšanai seifa failu uz vairākiem USB diskus un liekot vienu ar seifu, nosūtot citu, lai uzticamu draugu vai ģimenes locekli, un tā tālāk. Backups var arī šifrēta papildus drošības slāni.

  Piezīme: Ja jūs izmantojat Electrum, jums nav nepieciešams, lai manuāli backup jūsu maka failu, jo jūs varat atjaunot to, izmantojot savu sēklu frāzi. Tikai pārliecinieties, lai saglabātu savu sēklu frāzi droši un droša.

  Piezīme: Ja jūs izmantojat daudzbitu vai Bitcoin-Qt, jums būs nepieciešams, lai backup jūsu maku failu ik pēc 100 pavada vai saņem darījumu

  Šīs kabatas pirms ģenerēt 100 slēptās mainīt adreses, kas tiek izmantoti, lai nosūtītu atlikušās summas. Ja nav dublēti periodiski privāto atslēgu par šiem pārmaiņu adreses var nebūt pieejama, kad jūs atjaunot no dublējuma.

  Encrypt jūsu maka fails

  Visi programmatūras maki iepriekš ir iespēja droši šifrēt jūsu maku failu (aka privātās atslēgas) ar ieejas frāzi. Šifrēšana jūsu maka fails sniedz papildu aizsardzību. Gadījumā, ja jūsu dators ir uzlauzts, nozagta vai konfiscēts, jūsu bitcoins nevar tērēti bez jūsu paroli. Pārliecinieties, lai izvēlētos pietiekami spēcīgu paroli, kas jums nebūs aizmirst. Ja izvēlaties pierakstīt savu paroli, uzglabāt to drošā vietā. Taču jābrīdina: ja ieejas frāze tiek pazaudēts vai aizmirst, jūs zaudēsiet visus jūsu bitcoins makā (tas ir noticis ar daudziem cilvēkiem pagātnē).

Saraksts Hosted Maki

Hosted maki rokturi nodrošināšanai, uzglabāšanai un dublēšanai maku internetā. Lai gan šāda veida pakalpojumu piedāvā daudz ērtību, joprojām piesardzības jums vajadzētu veikt, lai palīdzētu palielināt savu līdzekļu drošību.

  Iespējot divu faktoru autentifikāciju savā kontā

  Visi cienījamu hosted maks pakalpojumiem būs divu faktoru autentifikācijas funkciju, lai papildus aizsargātu kontu. Ja tās nav, tad nav izmantot savu pakalpojumu. Divu faktoru autentifikācijas dod papildu prasība par vienu reizi izmantošanas piekļuves kodu, kas jāiesniedz, ja jūs pieteikties pakalpojumam vai mēģināt, lai nosūtītu līdzekļus. Šis piekļuves kods ir radīts ar savu mobilo tālruni (vai citas ierīces), kas paredzēta tieši tikai savā kontā. Bez piekļuvi šai papildu piekļuves kodu, zaglis nevarēs piekļūt savam kontam, pat tad, ja viņi zina savu konta pieteikumvārdu un paroli.

  Neglabājiet daudz Bitcoin uz hosted maku

  Piesardzīgi jālieto, saglabājot savu bitcoins ar 3rd Party. Tur vienmēr ir iespēja, ka jūsu konts var uzlauzt vai pakalpojums varētu zaudēt vai nozagt Bitcoin noguldījumus pieder saviem lietotājiem, kuri abi jau ir noticis vairākas reizes ar hosted maks pakalpojumiem pagātnē.

  Padarīt backups jūsu makā

  Ja jūsu rīkoja maku ļauj eksportēt savas privātās atslēgas, jums vajadzētu darīt, un droši uzglabāt tos, piemēram, uz USB ierīci vai papīra maku. Ņemot savu privāto atslēgu pieejams jums piebilst dažus apdrošināšanu, ja notika maka pakalpojumu iet krūtis.

Saraksts Fizikālās Maki

Jūs varat pārbaudīt savu maku bilanci, izmantojot tā publiskā atslēga (aka adrese)

Izmantot tiešsaistes pakalpojumu (piemēram blockchain.info), lai izsekotu jūsu publisko adrese vai Bitcoin lietotni savā mobilajā ierīcē, lai skenētu QR kodu jūsu papīra maka publiskajā adresē (QR kods ir kvadrātsakne no rakstainiem melnā un baltā atstarpes). Piemēram, Scanbook (Android + iOS) un Blockchain (Android) var gan izsekot jūsu maku bilanci, skenējot QR kodu.

Palutiniet fiziskās maki, piemēram, skaidras naudas

Ikviens, kurš iegūst to (vai pat redz priekšstatu par savu privāto atslēgu), var pavadīt savu bitcoins, lai slēpt un aizsargāt jūsu maku no nevēlamiem skatieniem. Izņēmums no šī noteikuma ir, ja esat BIP38 šifrētu savu fizisko maku. Šī šifrēšanas prasa ieejas frāzi, lai atšifrētu privāto atslēgu un pavadīt bitcoins seifa.

Aizsargāt papīra kabatas no ūdens

Ja tinte no drukātā QR kodu vai privāto atslēgu sabojājas un lasāma, visi bitcoins uzglabātos maku tiks zaudēta. Seal savu papīra maku plastmasas maisiņā vai mētelis to ar hidroizolācijas strūklu.

Tas ir drošākais, lai radītu savu maku uz tīru, bezsaistes datoru

Datoriem, kas ir plaši izmantotas, lai pārlūkotu internetu, ir vairāk pakļauti ļaunprātīgas programmatūras, kas potenciāli varētu nozagt maku, kad tas ir radīts. Drošākais veids, kā ģenerēt bezsaistē papīra maku ir uzstādīt jaunu operētājsistēmu uz datora, kas nav savienots ar internetu, ielieciet javascript ģeneratora kodu uz to (ti, izmantojot USB ierīci), un palaist kodu bezsaistes pārlūkprogrammā. Lai iegūtu sīkāku informāciju, skatiet uzstādīšanas vadotnes augstāk tabulā.

Skatīt vairāk papīra maku drošības pasākumus pie bitcoinpaperwallet.com/#security.

Saņemšana Bitcoins

Apsveicam! Ja jūs esat veikuši to šo tālu, jums tagad vajadzētu būt Bitcoin maku par savu, un tā ir gatava rīkot dažus bitcoins.

Lai saņemtu bitcoins no personas, tām ir nepieciešams zināt jūsu Bitcoin adresi. Atkarībā no jūsu maku, jums tagad ir jābūt vismaz 1 Bitcoin adresi. Ja instalējāt programmatūru maku, vai izmantojot hosted maku, jūsu adrese jānorāda uz cilnes "Saņemt", vai līdzīga nosaukuma tab. Tava adrese būs virkne skaitļu un burtu. Piemēram, zemāk ir Electrum maks s "Saņemt" tab parādot 5 automātiski ģenerētās adreses:

Nosūtot savu adresi, lai citiem cilvēkiem, var izdarīt ar vienkāršu copy / paste uz e-pasta, tērzēšanas ziņu, vai uz HTML uz jūsu mājas lapā.

Ja jūs izmantojat papīru walletor programmatūras maku par mobilo ierīci, jūsu adrese (aka publiskā atslēga), iespējams, tiks parādīts kā QR kodu, piemēram, šādi:

Jūsu QR kodu var skenēta ar mobilo tālruni, izmantojot Bitcoin app, lai saņemtu savu adresi. Piemēram, Scanbook (Android + iOS) un Blockchain (Android) var gan nolasīt QR kodus papīra kabatas, kopēt adreses ierīces starpliktuvē, un izsekot to atlikumi.

Cik ilgi Darījuma ņem

Bitcoin darījumi parasti ilgst tikai dažas sekundes, lai tiktu pārraidīti tīklā. Tas nozīmē, ka, ja jūs izmantojat programmatūras maku, un tas darbojas ierīcē vai datorā, jums jābrīdina uzreiz no ienākošo darījumu, kad tas ir nosūtīts. Bet tas nav nepieciešams, lai jūsu programmatūras maku, lai būtu izveidota un darbojas, lai saņemtu darījumu. Pat ja jūsu maku programmatūra ir aizvērts, ienākošie bitcoins joprojām būs ieskaitīta jūsu adresi, un tiks rādīti nākamreiz sākt savu maku.

Uz programmatūras maku, jūs varat apskatīt jūsu ienākošo un izejošo darījumu par "vēstures" vai "Darījumi" tab interfeisu. Tas tiks parādīta informācija par katru darījumu ar savu maku, piemēram, summa, saņēmēja adrese, datums, pašreizējās bilances, un skaits apliecinājumiem. Piemēram, zemāk ir paraugs electrum s "Vēsture" cilnē:

Par apstiprinājumu skaits var būt svarīgi. Tas parāda, cik daudz bloki ir pievienotas pie bloka ķēdi, jo darījums ir noticis. Jo vairāk apstiprinājumi, kas ir noticis, jo pastāvīgu darījums tiek uzskatīts. Zero apstiprinājumi ir sākotnējais stāvoklis darījuma tiek pārraidīts tīklā, un būtu jāuzskata nepārstrādātus. Viens apstiprinājums tiek uzskatīts sākotnēji apstrādāti, un to var veikt aptuveni 10 minūtes, lai notikt. Seši apstiprinājumi parasti uzskatāma par pastāvīgu un neatgriezenisks, un parasti ilgst aptuveni stundu.

Piezīme par konfidencialitāti

Lai palīdzētu saglabāt savu maku bilance privāts, tas ir labākais, lai radītu un izmantotu jaunu Bitcoin adresi katru ienākošo darījumu. Tas padara to daudz grūtāk ikvienam uzmeklēt jūsu kopējo Bitcoin līdzsvaru.

Getting savu pirmo Bitcoins

Ir daži pakalpojumi, kas ar roku ārā nelielu daudzumu bitcoins par brīvu. Viņi parasti nāk ar nozvejas un daudzums brīvās Bitcoin ir niecīga, tāpēc man nav īsti ieteikt. Bet, ja jūs patiešām vēlaties izmēģināt, šeit ir daži no tiem:

 • Daily Bitcoins- maksā nelielu daudzumu BTC, ja jūs pabeigt CAPTCHA.
 • Trybtc.com - jautri saskarni, bet prasa, lai jūs pierakstīties uz bezmaksas coinbase.comaccount lai iegūtu daļu no Bitcoin.
 • Bitcoin Street Faucet- prasa savu mobilā tālruņa numuru un savu piekrišanu 2 reklāmas īsziņas mēnesī.

Skatiet šo vietni ir "Kā es varu iegūt Bitcoins?" Lapas labākajām vietām, lai iegādātos, nopelnīt, un tirdzniecības bitcoins.

Izdevumu un sūtīšana Bitcoins

Nosūtot bitcoins kādam citam ar savu programmatūru vai hosted makā ir vienkāršs process. Bez maku un dažas no Bitcoin summu, jums ir nepieciešams divas lietas:

  Interneta pieslēgums

  Bitcoin adrese pieder saņēmējam

Ja jūs izmantojat datoru, adresāta Bitcoin adrese var būt kopēt / ielīmēt no e-pasta, tīmekļa vietnes vai tūlītējo ziņojumu. Ja jūs izmantojat mobilo ierīci ar Bitcoin maku un darīt in-persona tirdzniecības, jūs varat skenēt adresāta Bitcoin adrese QR kodu no sava mobilā ierīce vai papīra maku.

Kad esat adresāta adresi, dodieties uz "Sūtīt" cilni savā Bitcoin maka interfeisu. Ievadiet adresi, summu un izvēles etiķetes, kas palīdzēs jums noteikt darījumu un adresātu. Zemāk ir piemērs Electrum klienta "Sūtīt" tab saskarnes:

Svarīgs

Dubultā pārbaudiet adresi un summa, ko jūs esat ievadījis pareizi, pirms jūs hit "Sūtīt" pogu. Kamēr jūsu maku programmatūru neļaus jums nosūtīt, ja noticis typo adresi (Bitcoin adreses ir uzcelta kontrolsummas, lai novērstu nosūtīšanu uz nepareizu adresi), jūs joprojām vēlaties, lai pārliecinātos, ka jūs sūtāt uz pareizo adresi, nevis uz kādu cita neparedzēta adresi. Jūsu maks nevar aizsargāt jūs no šāda veida kļūdas. Pats iet par summu - nodrošināt esat ievadījis precīzu summu, kuru vēlaties tērēt. Bitcoin darījumus nevar atsaukt, un var būt atmaksāts tikai tad, ja saņēmējs nolemj sūtīt bitcoins atpakaļ uz jums.

Sūtīšana no papīra maku

Ja jūs izmantojat papīra maku, pavadot bitcoins ir nedaudz sarežģītāk. Veikt apskatīt manu atsevišķā rokasgrāmatā par izdevumu bitcoins papīra maku.

Laipni lūdzam Bitcoin un kriptonauda

Cerams, ka šī informācija ir palīdzējis jums sākās kā jauns Bitcoin lietotājs. Ja jums ir papildu jautājumi, lūdzu, skatiet kopējo Questionssection vai sazinieties ar mani.

Bitcoin Video Crash Course

Uzzināt vairāk nekā 99% iedzīvotāju par Bitcoin. Vienu e-pastu dienā 7 dienas, īsās un izglītības (garantēta). 

Saistītās ziņas


Post Bitcoin

Bitstamp: stabila Bitcoin apmaiņa

Post Bitcoin

Kāpēc New York Bitcoin noteikumi neizdosies: piemērojamība un konfidencialitāte

Post Bitcoin

Izsmalcināta Bitcoin Ransomware Evolves, Critroni un TOR

Post Bitcoin

Monētu Brief Weekly Bitcoin cenu pārskats: 2014. gada 14.-20. Septembris

Post Bitcoin

Kā nomainīt domuzīmi, ja esat iesācējs: rokasgrāmata domuzīmju ieguvei ar Antminer D3

Post Bitcoin

OP-ED: Glenns Beks ir labs Bitcoin

Post Bitcoin

Vai Bitcoin juridiskais? Bitcoin juridiskais statuss pēc valstīm

Post Bitcoin

2015. gada 3. aprīlis

Post Bitcoin

Intervija ar Trucoin prezidentu Chris Brunner un mārketinga viceprezidents Brents Džeimss

Post Bitcoin

Trezor Bitcoin Safe Giveaway (100% bezmaksas)!

Post Bitcoin

Monētu Brief Weekly Bitcoin cenu pārskats: 2014. gada 12.-18

Post Bitcoin

Monētu Brief Weekly Bitcoin cenu pārskats: 2014. gada 5.-11