Kāpēc Bitcoin ir vērtība | Latvian.globalsciencecollaboration.org

Kāpēc Bitcoin ir vērtība

Kāpēc Bitcoin ir vērtība

Pēdējo 3 gadu laikā Bitcoin valūtas kurss ir pieaugusi. Sākumā 2011. Gada janvāra, 1. Bitcoin varētu tirgot par aptuveni $ 0,31 USD. Pašlaik sākumā 2014. Gada aprīļa, 1. Bitcoin piesaistīsim $ 445 USD. Tas ir par aptuveni 143548% pieaugums gaitā 3 gadiem.

Kāpēc būtu kāds maksāt, ka daudz "reālu naudu" par dažiem veido digitālo hoosie-Kas-tā, ka jūs nevarat pat turēt savās rokās?

Atbilde nāk no izpratnes, ka katrs veida naudas, no dolāriem uz zelta bitcoins, ir tikai noderīgi, ja cilvēki uzskata, ka tas ir vērtīgs. Naudas vērts ir pilnībā balstīta uz mūsu pašu individuālo uztveri. Ja mēs ticam un vērtības formu naudas, mēs pieņemam, saņemot par to mūsu pašu precēm un darbu. Bet mūsu uzticība, jo īpaši formu naudas nav patvaļīgi vai bez iemesla. Gandrīz katrs forma populārs naudas vēsturē piederēja īpašas iezīmes, kas ir izraisījuši cilvēki vēlas to izmantot.

Bitcoin ir gandrīz visas īpašības drošas, skaņu un noderīgu naudu. Un, ja jauna veida naudas piemīt pietiekami šīm īpašībām, jo ​​īpaši, līdz vietai, kur tas ir izdevīgi izmantot pār citām formām naudas, cilvēki brīvprātīgi izvēlas pieņemt to kā maksāšanas un turiet to kā vērtību uzkrāšanai. Kā pieprasījums pieaug, vērtība palielinās, un valūtas kurss iet uz augšu.

Tas nav atlaide, ka daži no īstermiņa ieguvumiem un zaudējumiem Bitcoin ir pieredzējuši, var būt saistīts ar spekulācijām. Investori vēlas veikt ātri peļņu ir ielejot naudu par Bitcoin; nedrīkst izmantot kā līdzekli apmaiņai, bet vēlāk pārdot par vieglu peļņu. Cenu burbuļi ir palielinātas un ielauzās dramatiskām avārijām kā panisks spekulanti izpārdot savas saimniecības, dzirdot vārdu negatīvās Bitcoin saistīto jaunumiem un notikumiem.

4 gadu vidējā BTC / USD mtgox cena logaritmiskā scaleunmodified screenshot no bitcoincharts.com CC ASA 3.0 licence

Tomēr Bitcoin joprojām ir jauna koncepcija joprojām ir bērna autiņos. Tirgus mēģina izdomāt, cik daudz tas ir tā vērts, izraisot īstermiņa cena ir ļoti svārstīga. Laikam ejot, un Bitcoin kļūst atklāti un vienmērīgi, tirgus vērtība kļūs mazāk svārstīgas. Piemēram, ja 4 gadu cena Bitcoin tiek skatīta logaritmiskā mērogā, kļūst skaidrs, ka katrs nākamais burbulis ir bijis tik dramatisks (izteiksmē kārtām), un ilgtermiņa cena ir nepārtraukti pārvietots uz augšu.

Kvalitātēm Money

Šeit ir saraksts ar dažiem no svarīgākajiem īpašībām skaņas naudas, kam seko pamata tabulu, norādot dažādas naudas formas un kas attiecas īpašības.

  Limited Supply / Reti

 • Lai forma naudas, lai būtu veiksmīga, tai jābūt pieejamai ierobežotos daudzumos. Tas ir pamata piedāvājums un pieprasījums: mazs, fiksēta piegāde vispār pielīdzināma kādu summu vērtības. Jo vairāk reti viela, jo vairāk tas parasti ir novērtēts.
 • Lietderība

 • Lietderība objekta spēlē lielu faktors, nosakot tās vērtību. Vairāk noderīgas lietas dod lielāku pieprasījumu, un līdz ar to augstāku cenu.
 • Atvietojami

 • Atsevišķas vienības naudas jābūt identiski un aizstājami viens ar otru. Pretējā gadījumā tiek radīti konflikti: atsevišķas vienības galu galā, kam lielāku vērtību, nekā citiem, padarot komercija grūtāk.
 • Dalāms

 • Spēja sadalīt vienību mazākos gabalos, ir nepieciešams, lai atbilstu konkrētām cenām, piemēram, mazākiem maksājumiem par lēti precēm un pakalpojumiem. Nauda, ​​kas ir nepietiekami mazas vienības, vai iznīcināta, sadalot to mazākās daļās, kas ir mazāk nekā ideāls.
 • Viltotas Pierādījums

 • Ja naudu var viltots, tas nevar būt vērtību. Viltošana rada maldīgu priekšstatu par vērtību no nevērtības, un mākslīgi paaugstina naudas piedāvājumu, samazinot vērtību citām vienībām.
 • Decay Pierādījums

 • Viens no naudas nolūkos ir veikalu vērtības. Ja naudas vienību mēdz pūt un pazust, laika gaitā ir maz stimulu turēt vai pieņemt naudu, kā maksājuma veidu.
 • Viegli pārnesama

 • Nauda pastāv arī jāizmanto kā metode apmaiņu. Ja naudu nevar ērti apmainīties par precēm un pakalpojumiem, tā netiks izmantota.
 • Brīvprātīga / Nekontrolēta ko iestāde

 • Šī īpašība nozīmē, ka izmantošana naudas nav pilnvarojusi iestāde. Cilvēkiem vajadzētu būt brīvi izmantot naudu tikai tad, ja tās izvēlas to darīt. Pretējā gadījumā viņi tiks galā, izvēlieties citu naudu vai sacelšanās pret iestādi. Turklāt, ja iestāde ir kontrolēt naudas piedāvājumu, tad iestādei ir uzticēties nedrīkst ļaunprātīgi izmantot, tas ir spēks, lai radītu naudu, nevis ierobežot, cik un kad naudu var izlietot. Naudas netaisnīgi kontrolē iestāde tiks pamesta ar brīvu, plašai sabiedrībai.
 • Anonīms

 • visiem cilvēkiem ir tiesības uz privātumu, kas ietver saglabājot zināšanas par to, kā, kad un kur viņu nauda tiek tērēta un saņemts ierobežots.

Salīdzinājums dažādas naudas formas

hasthe propertydoes nothave propertyunclear, subjektīva, vai ir īpašums, kas dažādā mērā

Piezīme: daži no sarakstiem iepriekš tabulās ir vispārinājumi, un dažas īpašības var ietekmēt subjektīviem situācijām, laika posmā, un ģeogrāfiskajām vietām. Piemēram, badā cilvēks neklātienē noteikti atradīsiet cūka ir tūlītēja lietderība un vērtība nekā pudeli Tide vai Bitcoin. Vēl viens piemērs ir, ka pieauguši vīrieši Centrālāfrikas Kanema-Bornu impērijā tika prasīts maksāt nodokļus karalim veidā Cowry shellsduring 19.gs. Padarot Seashells, šajā gadījumā, ir valsts pilnvarota naudu.

Salīdzinājums dārgmetālu, Fiat valūtā, un Bitcoin

Viens no Bitcoin vērtīgākās funkcijas ir tās tālāknodošanu: jūs varat sūtīt līdzekļus gandrīz uzreiz, lai ikviens uz planētas bez nepieciešamības uzticamu 3rd puse. Neviena cita veida naudas vēsturē, var padarīt šo prasību. Kad kopā ar citām galvenajām īpašībām iepriekš minētajiem, ir jābūt skaidri redzēt, kāpēc kriptonauda ir ātri iegūt popularitāti. Tā, piemēram, lielāks pieprasījums no ierobežotā piedāvājuma diskus cenas uz augšu.

Par naudu, un cik labi viņi izpildītas īpašības, izmanto brīvo tirgu uzskatīt kā piemērots naudas ir lietošanai. Tie nosaka, cik lielā mērā naudas var uzticēties cilvēkiem.

Uzticēšanās Money: Salīdzinot Fiat Valūta un Bitcoin

Visvairāk visuresoša forma naudas pasaulē šodien ir, neapšaubāmi, Fiat valūtā. Fiat valūtā "iegūst savu vērtību no valdības noteikumiem vai tiesību aktiem." Gandrīz visas valstis pasaulē ir sava valūta, kas ir viņu oficiālais likumīgs maksāšanas līdzeklis. Dažreiz valūta pārvalda valdība pati, citreiz tas pārvalda centrālā banka. Jebkurā gadījumā, iestāde ir kontrolēt izveidojot to, un pilsoņiem ir jāmaksā nodokļi ar to.

Attiecībā uz Amerikas Savienotajām Valstīm, ka monetārā iestāde ir Federālā rezervju, privāts uzņēmums, kas rada ASV dolāru, un aizdevumi tos uz citām bankām un valdībai. Federal Reserve ir brīvi veidot un aizdevums savu valūtu bez jebkādiem ierobežojumiem, un katrs izveidoja un aizdots dolārs ir saistīts jāizmaksā atpakaļ Federālo rezervju, pieskaitot procentus. Turklāt, visi nodokļi ir jāmaksā pilsoņu un iedzīvotāju ASV dolāros uz ASV valdībai. Nespēja to darīt, var izraisīt dūšīgs finansiālas sankcijas un brīvības atņemšanas.

Fiat valūtās nepieciešams, lai jūs uzticaties naudas iestāde nav ļaunprātīgi valūtas pārvaldību: padarīt pārāk daudz valūta būs devalvēt to, izraisot cenas precēm un pakalpojumiem, kas iet uz augšu. Kā ir dažas valstis jārīkojas šo pašu noteiktā atbildība? Pamata noteikšanu var izdarīt, salīdzinot ilgtermiņa pirktspēju ir fiat valūtas ar preci, kas ir stabilas ilgtermiņa vērtību, piemēram, zelts:

 • Kopš 2009. Gada Argentīnas peso ir zaudējusi aptuveni 70% no savas vērtības.
 • Kopš 1998. Gada, Japānas jena ir zaudējusi aptuveni 70% no savas vērtības, Kanādas dolārs ir zaudējis 66% no savas vērtības, un eiro ir zaudējis aptuveni 73% no savas vērtības.
 • Tā kā Federālo rezervju centrālā banka tika izveidota 1913.gadā, ASV dolārs ir zaudējis aptuveni 98% no savas vērtības.

Uzticību bankām un valdībai.

Uzticība matemātiku un kriptogrāfiju.

Salīdzinājumam, Bitcoin un cryptocurrencies prasa uzticību matemātikas, kriptogrāfija, un ka pastāv tīkla infrastruktūru.

Kriptogrāfija ir galvenā daļa no Bitcoin. Kriptogrāfija izmanto matemātisko teoriju dizainu algoritmus, kas drošus datus; komplekss aprēķini padara neiespējama, lai pretinieks "kreka" vai mainītu šādu drošību, pat ar piekļuvi milzīgas summas apstrādes jaudu. Bitcoin izmanto kriptogrāfijas algoritmus, lai nodrošinātu tās reģistru un pierādīt īpašumtiesības līdzekļu.

Ar Bitcoin, nepastāv prasība uzticēties cilvēka iestādi.

Tomēr elektrības un interneta pieslēgums ir nepieciešams, lai Bitcoin darbu (tas attiecas arī uz mūsdienu Fiat valūtā, gan fiziskā naudas varētu būt neparocīgi kritums atpakaļ). Bez tīkla savienots datoriem, jauni darījumi nevar tikt nosūtīti vai apstrādāta, un bloks ķēdes varētu augt sastāvējies un unpropagated. Jo maz ticamā gadījumā, par "interneta Killswitch" tiek iesaistīti vai plašu tīkla kļūdas, tas Bitcoin izdzīvot? Droši vien. Apejot patentētu kabeļu tīkliem caur izmantošanu decentralizēto tīklu, piemēram, Meshnetcould būt dzīvotspējīga alternatīva. Taču būtu Bitcoin ir savainots? Bez šaubām - tāpat kā komunikācijas un komerciju tiks bojāta bez interneta.

Tātad, ņemot vērā izvēli starp Fiat un kriptonauda, ​​šis jautājums jāuzdod: ko var uzticēties vairāk? Bankas un valdības, vai matemātika un kriptogrāfija?

Atbilde uz šo jautājumu var dot vēl atbilde: būs bankas un valdības cenšas traucēt starptautisku alternatīvu valūtu, kas kļūst vairāk uzticamu nekā savā valūtā?

Papildu Video

"Patiesība par Bitcoin un alternatīvu valūtu", ko feeseminars

"Loma Bitcoin kā Money", Ērika Voorhees 2013. Bitcoin konference

Bitcoin Video Crash Course

Uzzināt vairāk nekā 99% iedzīvotāju par Bitcoin. Vienu e-pastu dienā 7 dienas, īsās un izglītības (garantēta). 

Saistītās ziņas


Post Bitcoin

Kā pieņemt Bitcoin ar Coinbase

Post Bitcoin

Butterfly Labs reaģē uz FTC sūdzību

Post Bitcoin

Expedia tagad pieņem Bitcoin

Post Bitcoin

Izskaidroti viedie līgumi (par manekeniem)

Post Bitcoin

4 veidi, kā nopirkt Bitcoin ar Cash Wordwide

Post Bitcoin

Op-Ed: mums nav nepieciešams Bitcoin pamats

Post Bitcoin

Bitcoin pieņemšana: progresēšanas vidū Top 100 vietnes

Post Bitcoin

Kas ir Bitcoin bloki un Bitcoin apstiprinājumi?

Post Bitcoin

Mt. Gox pārdod Bitcoin preču zīmi

Post Bitcoin

Reklamējiet, ka tavs bizness pieņem Bitcoin

Post Bitcoin

Savienības laukuma ieguldījums Coinbase ir veiksmīgs lēmums

Post Bitcoin

OP-ED: Jim Harper atbilde uz Bitcoin noteikumiem ir nepareiza