Eiropas Savienība saka, ka Bitcoin ir atbrīvots no PVN | Latvian.globalsciencecollaboration.org

Eiropas Savienība saka, ka Bitcoin ir atbrīvots no PVN

Eiropas Savienība saka, ka Bitcoin ir atbrīvots no PVN

2013. Gadā Zviedrijas programmatūras izstrādātājs David Hedqvist lūdza Eiropas Savienību, ja Bitcoin darījumi bija atbrīvoti no PVN (pievienotās vērtības nodokli), vai ne. Gandrīz trīs gadus vēlāk, Eiropa beidzot atbildēja, un atbilde ir "nē". Citiem vārdiem sakot, kriptonauda darījumi būtu PVN bez Eiropā.

Kad Hedqvist - kas arī vada informācijas vietni un forumu Bitcoin.se - lūdza jautājumu, viņš vēlas paplašināt savu tiešsaistes uzņēmumu, un uzsākt jaunu Bitcoin apmaiņu. Tomēr viņš nevēlējās to darīt, nezinot, vai viņš būtu jāmaksā nodokļi, tāpēc viņš vērsās pie Zviedrijas Nodokļu aģentūra.

"Bet es saņēmu neskaidrs atbildi, tāpēc es uzrakstīju uz nodokļu pārvaldē, lai saņemtu apliecinājumu. Aptuveni gadu vēlāk nāca ziņojuma pozitīvu vēstījumu," viņš teica Zviedrijas vietas DN.se. Saskaņā ar valdes, Bitcoin ir maksāšanas līdzeklis, tāpēc apmaiņā darbība būtu jāatbrīvo.

Lēmums izraisīja konfliktu starp nodokļu pārvaldē un Zviedrijas nodokļu inspekcijā, kas apgalvoja, ka valde ir pārpratusi iepriekšējās ES direktīvas. Aģentūra iesniedza apelācijas sūdzību Augstākajā administratīvajā tiesā, pieprasot prejudiciālu nolēmumu Eiropas Tiesā.

Atbilde paņēma savu laiku, bet beidzot ir paziņots. Juridiskais padomnieks Eiropas Savienības augstākā tiesa ceturtdien (16. Jūlijā), kas digitālās valūtas jāatbrīvo no PVN. Ģenerālprokurors Juliane Kokott citēts citu pastāvošo exemptionsto izskaidrot, kāpēc Luksemburgas bāzes tiesai jāizlemj pret aplikšanu ar nodokli BTC un saistītos pārdošanas.

"Tādēļ es ierosinu Tiesai atbildēt (...), [ka] šīs darbības ir atbrīvotas no nodokļa saskaņā ar 135. Iedaļas 1. Punkta e) punkta PVN direktīvā."

Neskatoties uz to, Kokote arī atzina, ka, lai gan Bitcoin nav likumīgs maksāšanas līdzeklis, tas joprojām ir forma naudas.

Kaut arī tiesa nav oficiāli nolēmusi par šo jautājumu, jo vēl, iestāde parasti seko padomu tās ģenerāladvokātu.

Eiropas Savienība varētu ātri sekot Apvienotās Karalistes vadošo lomu šajā gadījumā, jo Lielbritānija jau iepriekš nolēmusi cryptocurrencies ir atbrīvoti no PVN. Tim Rehder, izpilddirektors Londonas balstītas Bitcoin Marketplace olektis, pavēstīja, ka lēmums "liek visiem Bitcoin uzņēmējus uz cietas juridisku iemeslu dēļ, un atzīst Bitcoin kā likumīgu vidēja maksājumu."

Pēc paziņojumu, Hedqvist advokāts Fredrik Berndt teica: "Mēs esam priecīgi, ka ģenerāladvokāts akcijas mūsu novērtējumu, un mēs ceram, ka ES tiesa dalīsies arī to."

Pēdējo trīs gadu laikā, attīstītājs juridisko lietu strādāja vienā no Stokholmas prestižākajiem uzņēmumu advokātu birojiem. Izmaksas joprojām tiek iekļauti dažādi Bitcoin uzņēmumiem, kas ievērojami labumu no pozitīvā iznākuma.

"Ir svarīgi, lai viņiem [Bitcoin uzņēmumiem], jo tas attiecas uz to izdarīšanu, kā pāriet uzņēmumu, lai būtu jāmaksā PVN. Tāpat ir svarīgi, lai Bitcoin plašākā perspektīvā, ja tā ir pielīdzināma citām valūtām, kaut gan tas attiecas tikai uz PVN bit, "Hedqvist saka.

Uz jautājumu par tiesas galīgo lēmumu, Zviedrijas attīstītājs atzīst "būtu laimīga, ja tur bija spriedums mūsu labā. Tas būtu bijis jautri, ir veicinājis kaut kādā veidā." Tagad, Hedqvist turpinās attīstīt savu vietu, kurā tiek veikta pilna pārtaisīt.

Saistītās ziņas


Post ICO

Bitcoin scammers spiesti norēķināties ar FTC

Post ICO

Bitcoin cena iet pa mierīgu pusi un uzvar ieguldītāju uzticību

Post ICO

BitGold palielina $ 3.5 miljonus A sērijas investīcijās

Post ICO

Tikai četrās dienās 3 miljoni ASV dolāru - klienti izmanto KnCMiner Bitcoin kalnrūpniecības iekārtas

Post ICO

Bijušais Bitcoin apmaiņas Mt. Gox saņem ASV bankrota aizsardzību, pateicoties amerikāņu tiesai

Post ICO

Iestādes koncentrējas uz Ziemeļamerikas pētījumu, kas noliedz Bitcoin anonimitāti

Post ICO

Melnā piektdien Cyber pirmdiena palielināt Bitcoin jauno ierakstu: patērētāji iztērēja 296M $ BTC

Post ICO

5 Ievērojami Bitcoin video jums vajadzētu skatīties

Post ICO

Vai bitcoīns varētu kļūt par Grieķijas nākamo oficiālo valūtu? Visticamāk ne

Post ICO

Pirkt automašīnu ar savu Bitcoins: automašīnu tirgus Beepi pieņem kriptogrāfijas valūtu

Post ICO

Bitcoin spēļu vietne tika scammed gandrīz $ 1 miljonu dolāru

Post ICO

Kā 7,9 miljoni cilvēku pieņem Bitcoin Tuvajos Austrumos